Aynı anda daha çok işe dokun!

4.5G kapsama alanında daha çok işi daha hızlı çözüyorsunuz. Örneğin bir doktor aynı anda ’nun yeni albümünü dinlerken hastasıyla görüntülü görüşebiliyor. Biz de 9.7 inç ekrana sahip yeni iPad Pro’yu 4.5G, yani LTE şebekesinde denedik, sonuçlarını yazdık

Giriş Tarihi: 13.4.2016
Aynı anda daha çok işe dokun!
Tabletler hayat tarzının vazgeçilmez parçası. 3 Nisan 2010'da hayatımıza giren iPad'in devrimsel bir ürün olduğuna inanmakta önceleri zorluk çektik. Şimdi milyonlarca insan iPad sayesinde günlük hayatını ve işlerini tek cihazdan kumanda ediyor. 12.9 inçlik iPad Pro çıktığında çok sevinen de oldu, "Ekran beklediğimden büyük ve ağır" diyen de... Apple bizi yeni 9.7 inç iPad Pro ile tanıştırdığında ilk bakışta iki şeye sevindim. Birincisi 467 gramlık ağırlığı, ikincisi de perfomansın hâlâ üst seviyede olması.

DENEYİMLEMEDEN OLMAZ
Apple'ın, iPad dahil tüm ürünlerine sadece rakamlar ve özellikler üzerinden bakmak yeterli olmuyor. Onu günlerce kurcalamak, uygulamaları denerken uykusuz kalmak zorundasınız. iPad Pro'yu çok basit şekilde özetlemek gerekirse, "4.5G altyapısının sunduğu iletişim olanaklarını aynı anda pek çok uygulamayı çalıştırarak kullanmayı sağlıyor" diyebiliriz. Apple Music uygulamasından satın aldığım 'nun yeni albümü "Değiştir Dünyayı"yı dinliyorum. Diğer yandan web sitesinden aldığım güncel verilerle yazımı yazmaya devam ediyorum. Görüyorum ki, uçtan uca internet altyapısıyla coşan 4.5G şebekesi, internet üzerinden sunulan servislere ulaşılmasını kolaylaştıracak.

4 HOPARLÖR MÜZİĞİ UÇURDU
Bir doktor, moda tasarımcısı, hukukçu veya bir tiyatro oyuncusu birden fazla işi aynı anda yapma şansını yakalayabilir. iPad Pro'nun birden çok işlem yaparken zevkimizi katlayan tarafı 4 hoparlör üzerinden sunduğu sesin kalitesi. Harici kablosuz bluetooth hoparlöre ihtiyaç duymadan müzik keyfi sunan iPad Pro için bir müzisyenin ilham alacağı çok şey var. Apple Music uygulamasından radyo ya da albümleri dinlerken kendi işinize rahatlıkla konsantre oluyorsunuz. Ekran kalitesini çözünürlükle ifade etmek yerine HD kalitede video ve filmleri sesle birleştirmesini örnek vermek daha doğru.

DEPOLAMA ARTTI AKTARMA HIZI DÜŞTÜ
iPad Pro'nun tüm modelleri için veri depolama kapasitesi 256 GB'a kadar çıktı. Yani Terabayt kapasiteye bir şey kalmadı. Bu, özellikle resim ve video dosyalarını yedeklemek isteyenler için iyi haber. Ancak veri aktarım hızı 12.9 inçlik iPad Pro kadar iyi değil. Çünkü veri aktarım hızı yeni modelde biraz yavaşlamış. Çok yüksek çözünürlükle iş yapıyorsanız, toplam süre uzayabilir.

SIM KART SATIN ALMA DERDİ BİTİYOR
Her cihaz için SIM kart satın alma derdi bitiyor. Bu ürünlerin ilk örneği de 9.7 inç'lik iPad Pro oldu. Gömülü Apple SIM ile birlikte gelen yeni iPad Pro'da operatör bilgileri havadan yükleniyor. Türkiye'den anlaştığınız operatörün SIM kartını da takıp kullanabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aynı anda daha çok işe dokun!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN