Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Giriş Tarihi: 25.4.2016 15:36
Facebook internet midir?

mi? Ne kadar tuhaf bir soru değil mi? Peki size 'un internet olduğunu sanan insanların dünyada yaşadığını söylesek şaşırır mısınız? Yapılan bir ankete göre; Nijeryalıların yüzde 65’i, lıların da yüzde 61'i ’un internet olduğunu düşünüyor.

Asya ve Afrika'da 200 milyon kullanıcısı olan mobil anket platformu Geopoll, ve ilişkisini kapsayan bir anket gerçekleştirdi.

FACEBOOK'U KULLANIP İNTERNETİ KULLANMADIKLARINI SÖYLEDİLER

ve Nijerya'dan bin kişiye sorularak yapılan anket, internet ve arasında çarpıcı sonuç verdi. Ankete göre, Endonezyalıların yüzde 10'u 'u kullanıp interneti kullanmadıklarını söyledi. Nijerya'da Facebook kullanıcılarının yüzde 9'u internette olmadıklarını belirtti.

FACEBOOK İNTERNET MİDİR?

Katılımcılara yöneltilen "Facebook internettir sözüne katılıyor musunuz?" sorusu ilginç sonuçlar verdi. Ankette, interneti bilmeyen fakat Facebook'u bilenlerin oranı yer alırken, Facebook'u internet olarak düşünenlerin sayısının çokluğu dikkat çekti. Buna göre, her 10 Endonezya vatandaşından 1'i Facebook kullandıklarını, internet kullanmadıklarını söyledi. Anket sonucuna göre Nijeryalıların yüzde 65'i Facebook'un internet olduğunu düşünürken, Endonezya'da bu oran yüzde 61 oldu.

Kaynak: Habertürk

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Facebook internet midir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN