, bu sebepten dolayı hayal kırıklığı yaratabilir

Analistler 'ın sıradaki modeli hakkında pek olumlu düşünmüyor.

Giriş Tarihi: 25.4.2016 10:55 Güncelleme Tarihi: 25.4.2016 11:03
iPhone 7, bu sebepten dolayı hayal kırıklığı yaratabilir

Genellikle Apple ürünleri üzerine yaptığı tahminlerle bilinen KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, bu sene satışa sunulacak olan iPhone 7'den pek umutlu değil. Kuo, 'ın bu la yüksek bir performans gösteremeyeceğini, hatta satışların 2014 yılında elde edilen satışlardan bile daha az olacağını düşündüğünü bildirdi.

Peki ama neden?

Ming-Chi Kuo'nun için yüksek tahminlerde bulunmamasının sebebi, Apple'ın iPhone 7 ile kullanıcılara ilgi çekici bir yenilik sunamayacak olması. En azından Kuo'nun tahminleri bu yönde. Daha evvel optik zoom özellikli çift kameradan söz edilmişti, ama bunun da iPhone 7'de değil, iPhone 7 Pro'da (ya da farklı bir isimle) kullanılacağı öne sürülmüştü.

iPhone 7 değil de iPhone 7s (ya da 8. İsim belli değil) için heyecan verici bilgiler gelmişti

Hatırlarsanız son dönemde yaptığımız haberlerimizde, önümüzdeki yıllarda çıkması beklenen iPhone modellerinden söz etmiştik. Apple'ın 2017 itibarıyla Amoled ekrana geçiş yapabileceği, Samsung'un depolama tarafında da destek olacağı, yine 2017'de tasarım konusunda radikal değişiklikler yaparak cam tasarım tercih edebileceği ve yine 2017'deki iPhone için Intel'in geliştirilmiş modemlerinin kullanılabileceği öne sürülmüştü. Yani tüm bu söylenti ve sızıntılar, 2016'daki iPhone 7'yi değil de bir sonraki sene çıkması muhtemel modeli işaret ediyor. Haliyle 2016'da çıkacak modele az ilgi gösterilmesi sürpriz olmayabilir.

2016'da 2014'ün de altına düşebilir

Analiste göre Apple, 2016 toplamında 190 milyon iPhone dağıtacak, ki 2014'te bu rakam 193 milyondu. En iyi senaryo ise, şirketin bu yıl 205 milyon iPhone dağıtımı gerçekleştirme ihtimalinin olması.

Bir de liste yayınlayan Ming-Chi Kuo, 2016'da Samsung'un 320 milyon akıllı telefon ile ilk sırada yer alacağını, ilk 5'i oluşturan listede tek düşüş yaşayacak firmanın da Apple olacağını öne sürüyor.

Siz ne dersiniz?

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
iPhone 7, bu sebepten dolayı hayal kırıklığı yaratabilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN