Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cinsel içerikli sitelere girenler yandı

Giriş Tarihi: 4.5.2016 13:10 Güncelleme Tarihi: 4.5.2016 13:30
Cinsel içerikli sitelere girenler yandı

İnternet kullanıcılarının web üzerinde kimliklerini gizleyerek dolaşabilmelerine olanak tanıyan Tor ve VPN gibi araçlar, 'de alınan bir kararla bu özelliklerini en azından bazı durumlarda kaybedebilir.

'deki yeni bir yasa tasarısı, web'de gizlenmeyi imkansız hale getirebilir... ABD'nin kriminal prosedürlere dair yaptığı yeni yasal düzenlemeler; artık mahkeme kararıyla gerekli durumlarda veri ve kanıt elde etmek adına gizliliği temel alan bu yazılım ve araçlara da hükümet yetkilileri tarafından erişilebilmesinin önünü açabilir.

CHIP'in haberine göre; Konuyla ilgili açıklama yapan Electronic Frontiers Foundation (EFF), Tor ve VPN kullanıcılar ve akıllı telefonlarında uygulamalar tarafından konumlarının izlenmesini reddeden kişiler bu düzenlemenin sonucunda verilerinin elde edilmesi ve kopyalanması gibi bir risk altında olacaklar.

Yüksek Mahkeme'den sonra şimdi de Kongre'de görüşülecek olan bu yeni yasa tasarısının aynı zamanda zararlı yazılımlardan etkilenen kullanıcıları da etkileyebileceği belirtiliyor. Zira resmi yetkililer bu zararlı yazılımların kaynağını araştırırken ondan zarar gören kullanıcıların verilerine de özel bir erişim sağlayabilecek.

EFF, bu değişikliğin ABD dışındaki diğer ülkelerde yaşayan insanları da etkileyeceğini ve onların da aynı oranda endişelenmeleri gerektiğini belirtiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cinsel içerikli sitelere girenler yandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN