Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dizüstü kadar güçlü kadar hızlı

4.5G altyapısı sadece akıllı değil, tablet için de harika bir çözüm sunuyor. Samsung, Apple iPad Pro’nun karşısına sadece Android değil, Windows 10 tabanlı Galaxy TabPro S ile çıkıyor

Giriş Tarihi: 4.5.2016
Dizüstü kadar güçlü telefon kadar hızlı
Tabletlere olan ilgi dünyada düşüşe geçti. Pazar doygunluğa ulaşınca ve dizüstü bilgisayarlar tablet marifetleri sergilemeye başlayınca tablet pazarında daralma başladı. Ayrıca son 1 yıldır da küçük boy Pro serisi tabletler de piyasaya çıkmaya başladı. Microsoft, kârlı bulmadığı için Surface ürününü Türkiye'ye getirmese de Samsung ve Apple her cihazı anında pazara sunuyor. 4.5G altyapısıyla birlikte dizüstü bilgisayar yetenekleri sergileyen büyük ekranlı pro serisi tabletlere de ilgi artıyor. Biz de gözümüze uyku girmeden Samsung Galaxy TabPro S ile e her noktada bağlandık. Her yere taşıyabildiğiniz tableti ve kişisel amaçlarla rahatlıkla kullanıyorsunuz.

ÜRETKEN TABLET
Tabletlerin genelde tüketim cihazı olarak bilinmesinin sebebi klavyedir. Yani üretimden çok mobil tüketim cihazıdır. Ancak TabPro S birlikte gelen klavyesi hem Türkçe, hem de Windows yetenekleriyle alıştığımız yetenekleri tablet özellikleriyle sunuyor. Microsoft Office ürünle birlikte geldiği için en çok kullanılan verimlilik uygulamaları tabletin bir parçası. Windows 10 ile birlikte karmaşa biraz sona ermiş. Basit erişim özellikleri Windows deneyimi olan veya olmayan kuşaklara kolay kullanım şansı sunuyor. Dizüsüt bilgisayar yeteneği kazanırken de tablet hafifliğinden ödün vermiyor. Üretkenlik ve en verimli mobil kullanım için optimize edilmiş Galaxy TabPro S, çok amaçlı, sorunsuz bir mobil deneyimi üstün performans ve kaliteye sahip tek bir cihazda sunuyor. Tabletin anında erişim yeteneği ve hızı, dizüstü bilgisayarların çok fonksiyonlu kullanım özellikleri tek üründe toplanmış. 6.3 milimetre kalınlık ve 693 gram ağırlık iş yerlerinin kurumsal bilişim altyapılarıyla birleşince yanınızdan ayıramıyorsunuz.

İŞ VE KİŞİSEL MESAJLAR
Microsoft Exchange üzerinden şirket, gmail, yahoo veya live gibi bireysel mesajlar anında Outlook uygulamasında birleşiyor. İsterseniz hepsini tek kutuda konsolide edebiliyorsunuz. Türkçe Q klavye iPad Pro'nun henüz Türkçe uyumlu olmayan klavyesine yanıt niteliğinde. Hafif ve benzer bir kolaylıkla bağlantı kuran klavye, şarj edilmeyi beklen bir başka cihaz gibi uğraştırmıyor. Klavyenin esnek yapısı, her koşulda en net ekran için ideal, çift açılı görüntülemeye olanak tanıyor. Dahası Galaxy TabPro S klavyesindeki Pogo pini, ayrı olarak eşleştirme veya şarj etme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Klavyenin dokunmatik yüzeyi, bekleme modunda kullanırken bile kolay kontrol sağlayacak düzeyde. Bir dizüstü bilgisayarın klavyesiyle rekabet edecek niteliği sunuyor.

UÇAKTA KOLTUK ARKASIYLA UYUMLU
Eğer uçakla seyahat ediyorsanız, ekonomi koltukları yatırıldığında bile tablet ya da bilgisayar ekranını kullanmak için en ideal ölçünün 12 inç olduğunu bilirsiniz. Windows için ilk Super AMOLED ekranı sunan Galaxy TabPro S, 12 inç büyüklüğü ile seyahatlerde rahat çalışma avantajı sunuyor. Sahip olduğu netlik ve renk doğruluğu ile oyunlardan, filmlerden ve diğer popüler eğlence içeriklerinden keyif almasına olanak tanıyor. Özellikle benim gibi YouTube bağımlısı olanlar için her kalitede videoyu izleme şansı sunuyor.

AKILLI TELEFON GİBİ HIZLI BAĞLANTI
Galaxy TabPro S, akıllı lar gibi kategori 6 sınıfı 4.5G bağlantı avantajına sahip. Yani yüksek bağlantı hızı için Cat 6 destekli ilk Windows tablet. Galaxy TabPro S'in pili, sadece 2.5 saat içinde tamamen şarj oluyor ve kullandığınız uygulamalara göre 10 buçuk saate kadar pil ömrü sunuyor. Güç odaklı performans için Galaxy TabPro S, gürültü bozulmasını ortadan kaldırmak ve verimliliği üst düzeye çıkarmak için sadece 4,5 W güç tüketimli, 2'si 1 arada fansız cihazlar için tasarlanmış. Intel'in son nesil Core M işlemcisi ile donatıldı. Üretkenliği artırmak için birden çok bağlantı noktalı bir adaptör ve Bluetooth kalem cihazla birlikte kullanılabiliyor. Özellikle profesyonel çizim yapanlar için güzel.

HIZ İÇİN TABLETİN KATEGORİ DESTEĞİ
Akıllı telefonların ve tabletlerin 4.5G yeteneği sahip olduğu modem, anten kapasitesi kesintisiz ve hızlı internet keyfi için önemli. Kategori 6 ve üzeri telefonlar 4.5G (LTE) kapasitesinden maksimum faydalanmayı sağlıyor. Piyasadaki telefonlardan LG G5, Samsung S7 ve S7 Edge kategori 9 telefonla üst düzey deneyim yaşatıyor. Eğer ekonomik seçenek ararsanız, bin TL altında cihazlar da piyasaya girmeye başlıyor. Tabletler de benzer şekilde yüksek hızları destekleyecek modeme sahip.

WEB SİTESİNİN BANT GENİŞLİĞİ
Şebeke kalitesine ve telefonlara o kadar odaklandık ki, dikkatli bir dostum hatırlatmasa girmek istediğimiz web sitelerinin altyapısını unutuyorduk. Yani şebeke ve telefon yetenekleri yeterli olsa da sitenin bant genişliği yetersizse, aldığınız hizmet yetersiz olabilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dizüstü kadar güçlü telefon kadar hızlı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN