Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kullanıcılarını genelinde etkileyen hata!

Giriş Tarihi: 5.5.2016 17:45
Apple kullanıcılarını dünya genelinde etkileyen hata!

Kullanıcılar hem hem de hakkında şikayette bulundu. Bahsi geçen problem nedir?

Bugün veya 'da bilinen bir uygulamayı arattığınız , arama sonuçlarında uygulamayı göremediyseniz şaşırmayın! Çünkü Reddit başta olmak üzere Twitter ve diğer sosyal medya platformlarında birçok tüketici arama sonuçlarında hata olduğunu belirtti.

Her iki uygulama mağazasında bilinen, önemli uygulamalar indirilmek ve yüklenmek için hazır olsa da, arama sonuçlarında uygulamalar görünmüyor. Star Wars, Google, Spotify, Periscope ve diğer pekçok uygulama sonuçlarda çıkmıyor. Biz de birkaç deneme yaptık ve arama sonuçları başarısız oldu. Mesela Spotify'ı arattığımız zaman alakasız başka uygulamalar gösterildi.

Görünüşe göre sorun dünya çapında yaygın, yani belirli bir ülkeye özgü değil. 'ın sistem durumu sayfasına bakarsak herhangi bir problem yok.

Bu sorundan ve benzer sıkıntılardan Apple'ın arka uç sistemi ve sunucuları sorumlu olabilir. Belki Apple, App Store ve Mac App Store'a yeni bir şeyler ekliyor olabilir. Şimdilik Cupertino'lu şirketten herhangi bir açıklama gelmedi. Yeni gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple kullanıcılarını dünya genelinde etkileyen hata!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN