Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gmail kullananlar şimdi yandı

Yeraltı Hacker Pazarı araştırması, e-posta ya da hesabını bir hacker yoluyla ele geçirmenin ne kadar "ayağa düştüğünü" gösteriyor. Sonuçlar ürkütücü!

Giriş Tarihi: 5.5.2016 10:21
Gmail kullananlar şimdi yandı

Dell'in yaptığı son araştırma hacker pazarının endişe verici büyümesini gözler önüne seriyor. Yeraltı Hacker Pazarı raporu adını taşıyan araştırmanın bulguları, Deep Web'de konumlanan hacker pazarının ne kadar profesyonel ve "müşteri odaklı" çalıştığını gözler önüne seriyor.

Rapora göre e-posta adresinden 'a kadar pek çok farklı online servisteki hesabı hack'lemek mümkün. Üstelik saldırıya maruz kalan kişilerin ruhu bile duymadan! Hacker'lar, hesabı ele geçirirken dijital alarmları tetiklemeyeceklerine, parolayı değiştirmeyeceklerine ve mağdurun hiçbir şeyi fark etmeyeceğine garantiveriyor.

İŞTE HACKER TARİFESİ

Techinside'ın haberine göre Dell araştırmacıları fiyat tarifelerini de paylaşmakta sakınca görmüyor: Gmail hack 129 (yani 260 TL). Facebook hack de 129 dolar. Kurumsal bir e-posta adresine sızmak isterseniz, 500 doları gözden çıkarmanız gerekiyor. Bir servise veya web sitesine DDoS saldırısı mı planlıyorsunuz? Saati 5 dolara hack camiası emrinize amade!.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gmail kullananlar şimdi yandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN