Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"." uzantılarına 20 bin kayıt

Giriş Tarihi: 28.5.2016 18:35 Güncelleme Tarihi: 28.5.2016 18:42
.istanbul uzantılarına 20 bin kayıt

'un cazibesini dijital dünyaya taşıyan ".ist" ve ".istanbul" uzantılı adresleri genel kayıta açılmasının ardından ".ist" ve ".istanbul" alan adı uzantılarına 20 günde 20 bin kayıt yaptırıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, genel kayıta açılan 'nin tek milli alan adı uzantısı Nokta İstanbul'da rekor yaşandı.

"İlk gelen alır" kuralına göre yapılan satışlarda ".ist" ve ".istanbul" alan adı uzantılarına talep büyük oldu. Satışların başladığı 10 Mayıs'tan itibaren ".ist" ve ".istanbul" alan adı uzantılarına 20 günde 20 bin kayıt yaptırıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Medya AŞ Genel Müdürü Bekir Kaplan, halkın gösterdiği yoğun ilgiden çok memnun olduklarını belirterek, "Dijital dünyada İstanbul alan adı uzantılarının gücüne inanarak böyle bir projeye başladık. Şimdi sevinerek görüyoruz ki halkımız da İstanbul adının teki gücüne inanıyor. İstanbul alan adı uzantılarına talepler çok yoğun." ifadelerini kullandı.

FETHİN YIL DÖNÜMÜNDE KAMPANYA

Öte yandan, Nokta İstanbul'da, 29 Mayıs İstanbul'un fethinin yıl dönümü dolayısıyla yeni bir kampanya başlatıldı. ".istanbul" ve ".ist" uzantılarından alana bir de bedava verilecek. Bu akşam 00:00'da başlayan kampanya 31 Mayıs 23.59'e kadar geçerli olacak. Kampanyaya kayıt operatörleri Atak, İhs Telekom, İsim Tescil, Natro, turhost.com, turkticaret.net katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
".istanbul" uzantılarına 20 bin kayıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN