Tesla Model 3 Performance nasıl olacak?

Tesla, hem çok uygun fiyattan satacağı hem de çok iyi performans sunacak bir elektrikli araba geliştiriyor İşte Model 3 hakkındaki son söylentiler...

Giriş Tarihi: 1.7.2016 10:11 Güncelleme Tarihi: 1.7.2016 10:13
Tesla Model 3 Performance nasıl olacak?

Tesla bu yılın başlarında ilk seri üretim elektrikli arabayı, Model 3'ü tanıttı. Model 3, satışa sunulmadan önce iç kısım ve dış kısım olmak üzere iki aşamada tanıtılacak. Dış kısım tanıtıldı, sıra iç kısımda. İç kısımda en çok merak edilen kısım ise şüphesiz ki performans.

Model S kıvamında olacak
Ubergizmo'nun haberine göre, Model 3'ün performansı, Model S'e benzer olacak. Alınan bilgilere göre Tesla Model 3, 300kW bir güç sunabilecek. Bu da Model S ile benzer bir güce sahip olacağını ve 0-100 değerinin de muhtemelen benzer sürelerde olacağını gösteriyor.

Motor sıfırdan yaratıldı
Söylentilere göre Tesla, Model S üzerinde çift motor çalışmaları yapmış olan mühendislerden Model 3'ün motorunu üretmesini istedi ve mühendislere her imkan tanındı. Mühendisler, yeni arabanın güç ünitesini sıfırdan inşa ettiler.

Aynı performans, düşük fiyat
Tesla'da çalışan ve ismi verilmeyen bir kaynağa göre de Tesla Model 3'ün gücü 300 kW değerinden fazla olacak. Model 3, bu sayede Model S'e çok yaklaşmış olacak. Halbuki Model S, 100,000$ seviyesinden satılırken, Model 3, 35,000 dolardan satılacak.

2017'de piyasada
Araçların gücü birbirine bu kadar yakın olursa, aradaki farkın hangi özelliklerden ödün verilerek kapatılacağı ise ayrı bir merak konusu. Ancak bu bilgilerin resmî olmadığının altını çizmekte fayda var. Tesla Model 3'ün iç kısmının ne görücüye çıkacağı henüz belli değil. Araç, 2017'de üretilmeye başlanacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tesla Model 3 Performance nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN