Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupa'ya geliyor

Giriş Tarihi: 12.7.2016 10:06 Güncelleme Tarihi: 13.7.2016 08:32
Pokemon Go Avrupa'ya geliyor

'nun uluslararası çıkışının durdurulduğu haberleri herkesi yıkmışken Wall Street Journal'dan tam tersi yönde bir bilgi geldi ve "oyunun planlarıyla haşır neşir olan güvenilir kaynaklardan" edinilen bilgiye göre oyunun "günler" içinde Avrupa dahil diğer bölgelerde piyasaya çıkacağı duyuruldu.

Bir sene önceki duyurusundan itibaren oyunun ilgi göreceğini tahmin etmiştik amahayatı boyunca oyunlara ilgi duymamış ev arkadaşımızı "belki Pokemon yakalarım diye" iki durak önce otobüsten indireceğini veya "Kız Kulesi'ne Pokemon avı turları" düzenleme planları yaptıracağını da öngörememiştik açıkçası.

Oyunun yapımcısı Niantic Games, üzerinde sadece 20 milyon civarında insanın yaşadığı koca kıta Avustralya & 'da oyunu piyasaya çıkardıktan sonra ise işler karıştı. Dünyanın geri kalanında APK'yı bulan herkes telefonlarına oyunu indirmeye başladı ve kısa süre içinde server sorunları sebebiyle oyuna erişimimiz kısa aralıklarla sekteye uğradı, kimi saatlerce bağlanamadık, güzelim toplanma noktalarının yanından geçip gittik.

WSJ'ın haberi önemli zira firmadan gelen "rahat olduğumuz zamana dek bu işi erteliyoruz" açıklamasına tam ters doğrultuda, elbette haberdeki "günler" tabiri için resmi bir açıklama yok.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pokemon Go Avrupa'ya geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN