Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EBA kurs sistemine nasıl giriş yapılıyor?

MEB EBA kurs portalı eğitimde devrim niteliğinde yenilik yaratıyor. Milyonlarca ilköğretim ve Ortaöğretim öğrencisinin okul derslerine takviye alabilmelerini kolaylaştıran EBA kurs portalı velilerinde onayını alıyor. Güvenli ve etkin bir eğitim yapısının bulunduğu ’nın EBA kurs portalı öğrencilerin seviyelerine uygun e-kurs hizmetlerinden yararlanabilmelerini sağlıyor.

Giriş Tarihi: 14.7.2016 16:45 Güncelleme Tarihi: 14.7.2016 16:46
EBA kurs sistemine nasıl giriş yapılıyor?

'nın eğitimde daha çağdaş ve daha modern standartların yakalanarak, öğrencilerin kariyerleri boyunca her zaman çok daha yüksek başarılara ulaşabilme şansı yakalayabilecekleri ve aynı zamanda da gelişmiş ülkelerdeki öğrenciler ile denk bir eğitim altyapısına sahip olabilmelerini sağlamak amacı ile elektronik ortam hizmetlerine ağırlık veriyor. Bu kapsamda öğrencilerin okul derslerini destekleyici nitelikte sanal ortam üzerinde MEB güvencesi ve garantisinde EBA kurs portalı hizmetleri sunuluyor. Milyonlarca öğrenci Milli Eğitim Bakanlığı'nın Eğirim Bilişim Ağı uygulaması ile okul dersleri dışında farklı ve alternatif anlatım tarzlarının yer aldığı bir sanal eğitim portalı içerisinde ek ders uygulamalarından ve ders kaynaklarından yararlanabilme şansına sahip olabiliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmete açılan EBA (Eğitim Bilişim Ağı) ile öğretmenler ve öğrenciler, eğitimde çok daha zengin içeriklere ulaşarak, eğitimde üstün kaliteye ulaşabilme şansına sahip olunabiliyor. 'de öğrencilere ve öğretmenlere ücretsiz dersler vererek, eğitimlerinde büyük kolaylık sağlamakta olan EBA kurs portalı ile birlikte eğitimde öğrencilerin ve öğretmenleri çok daha zengin içerikli bir eğitim yapısından yararlanabilmesi sağlanabilmektedir. Üniversite sınavına hazırlanmakta olan öğrencilerin, sınava hazırlık çalışmalarından, okuldaki ders başarı durumlarına kadar her alanda önemli etkilerde bulunulmasına yol açıyor. Üniversiteye hazırlık aşamasında olan öğrencilerin internete erişim sağlayabildiği her yerden kolay bir şekilde kullanabilme şansına sahip olabildikleri Eğitim Bilişim Ağı üzerinde EBA giriş işlemleri ise son derece pratik bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Üniversiteye hazırlanmakta olan öğrencilerin ek ders takviyesi alarak, çok daha iyi bir sınav hazırlık süreci geçirmesine yardımcı olan Milli Eğitim Bakanlığı'nın EBA kurs portalı öğrenciler tarafından son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. Günümüz modern teknolojilerini 'deki eğitim sistemi içerisinde son derece aktif bir şekilde kullanmakta olan Milli Eğitim Bakanlığı'nın özellikle dijital teknolojileri temel alan çok sayıda geniş kapsamlı eğitim projesi bulunmaktadır. Veliler ve öğrenciler son derece pratik bir şekilde Milli Eğitim Bakanlığı'nın EBA giriş sayfasından kolay bir şekilde sisteme giriş yapabiliyor. Günümüz modern Türkiye'sinde üniversite sınavına hazırlık aşamasında olan milyonlarca öğrenci tarafından Milli Eğitim Bakanlığı'nın EBA kurs portalı yoğun şekilde kullanılıyor.

Öğretmenler EBA kurs portalı üzerinde kendi hazırlamış oldukları içerikleri yükleyebildikleri gibi diğer öğretmenlerin hazırladıkları not, sunum gibi içeriklere de anında kolay bir şekilde ulaşabilme şansına sahip olabiliyor. Öğrenci ve öğretmenlerin sadece birkaç dakika içerisinde EBA kurs portalı hizmetinden yararlanarak, öğrenim yaşamlarında son derece etkin bir eğitim yapısının oluşturulması sağlanıyor. Günümüz modern teknolojilerini Türkiye'deki eğitim sistemi içerisinde son derece aktif bir şekilde kullanmakta olan Milli Eğitim Bakanlığı'nın özellikle dijital teknolojileri temel alan çok sayıda geniş kapsamlı eğitim projesi bulunmaktadır. Veliler, çocuklarının sanal ortam üzerindeki bu Eğitim Bilişim Ağı portalını kullanmalarına gönül rahatlığı ile izin verebiliyor. Çünkü EBA kurs portalı doğrudan Milli Eğitim Bakanlığı'nın denetim ve yönetimindeki resmi bir sanal eğitim portalıdır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EBA kurs sistemine nasıl giriş yapılıyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN