Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BlackBerry üretimi durduruyor mu?

Giriş Tarihi: 27.9.2016 08:48
BlackBerry üretimi durduruyor mu?

Kanadalı marka BlackBerry'nin akıllı pazarından çekileceği iddia ediliyor.

BlackBerry'nin ürettiği lar, BlackBerry Messenger özelliğinin olması sayesinde özellikle iş dünyasında tercih ediliyordu. Ancak WhatsApp gibi anlık mesajlaşma uygulamalarının çıkmasıyla popülerliğini yitirdi.

Hatırladığımız üzere şirket, 2016'nın 2. çeyreğinde 670 milyon zarar etmişti. Bu zararla birlikte gelirinin 424 milyon dolara düştüğü açıklanan şirketin, geçtiğimiz yıla oranla %40 daha az kazandığı belirtilmişti.

Anlaşılan o ki, Priv modeliyle Android platformuna geçiş yapan BlackBerry'yi bu hamlesi de kurtaramıyor. Zira şirketin yakın bir zamanda akıllı telefon pazarından çekileceği iddia ediliyor.

KLAVYELİ ANDROİD TELEFON

Android işletim sistemine sahip BlackBerry Priv, hem dokunmatik hem de klavyeli telefon kullanım imkanı sunuyor.

Her geçen dönem satış oranlarının düşmesi, bununla birlikte şirkette meydana gelen değer kaybı ve zararın artması, Kanada'lı üreticini bu kararı almaya itti.

YENİ ÜRÜNLER GELEBİLİR

Bu nedenlerden ötürü BlackBerry'nin akıllı telefon pazarından çekileceği ve yeni kararlar alacağı belirtiliyor. Birkaç gün içerisinde geri çekilme kararını açıklayacağı ifade edilen BlackBerry'nin yazılım ve uygulama bandında yeni içerikler üretmesi bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BlackBerry üretimi durduruyor mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN