Android telefonlar için Messenger Lite yayında!

Facebook, giriş seviyesi Android cepler ve yavaş internet bağlantısına sahip olanlar için özel bir Messenger sürümünü duyurdu.

Giriş Tarihi: 4.10.2016 09:53
Android telefonlar için Messenger Lite yayında!

Facebook, yaklaşık bir sene önce, Android kullanıcıları için Facebook Liteuygulamasını kullanıma sunmuştu. Bu uygulama temel Facebook hizmetlerini sunarken, gelişmiş özelliklerden arındırılmıştı ve bu sayede, eski veya zayıf Android ceplerde daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlıyordu. Sosyal ağ devi, şimdi de aynı yolu Messenger için takip ederek, "hafifletilmiş" bir Messenger uygulamasını Android kullanıcılarının beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

Tanıtımı yapılan Messenger Lite uygulaması, Facebook Lite gibi, tüm temel Messenger işlevlerine sahip. 10 MB'ın altında bir boyutla gelmesi beklenen uygulamada nelerin "kırpıldığı" ise henüz net değil. Bilinen en önemli detaylar ise, uygulamanın standart Messenger uygulamasından daha hızlı çalışacağı, daha az yer kaplayacağı ve çok daha hızlı açılacağı.

Uygulama, önümüzdeki günlerde, öncelikle Kenya, Tunus, Malezya, Sri Lanka veVenezuela'da indirilmeye sunulacak. Facebook'un açıklamasına göre diğer ülkeler de,zaman içerisinde bu listeye dahil olacak. Ancak kesinleşmiş bir yayın takvimi henüz ortada yok.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Android telefonlar için Messenger Lite yayında!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN