E-Devlet Nasıl Alınır?

Giriş Tarihi: 29.11.2016 12:49 Güncelleme Tarihi: 29.11.2016 12:50
E-Devlet Adli Sicil Kaydı Nasıl Alınır?

almak için adliyeye gitmek zorunlu mu? E- devlet hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Eskiden bir adli sicil belgesi almak için adliyeye gitmemiz şarttı ama şimdi internetin olduğu her yerde adli sicil kaydımızı e- devlet'ten sorgulayarak belgeye ulaşabiliriz.

E-Devlet adliyelerden alınacak adli sicil kayıtlarıyla aynı statüdedir. E-Devlet adli sicil kaydı bu sebeple son zamanlarda sıkça tercih edilmektedir. E-Devlet adli sicil kaydı almak için öncelikle E-Devlet sistemine giriş yapmamız gerekmektedir. Daha sonra e-hizmetlerden Adalet Bakanlığına gitmek için A harfine tıklayıp E-Devlet adli sicil kaydını alacağımız Adalet Bakanlığına erişebiliriz. Ardından başlığına tıklayarak adli sicil kaydımıza dair sorgumuzu yapabiliriz.

ADLİ SİCİL KAYDINIZI PDF OLARAK İNDİREBİLİRSİNİZ!

Gelen ekrandaki işlemleri yönergeye göre takip ettikten sonra E-Devlet adli sicil kaydı işlemimizi tamamlayabiliriz. E-Devlet adli sicil kaydı yapmanın bir avantajı ise E-Devlet adli sicil kaydı sorgulaması yaptıktan sonra adli sicil kaydımızı pdf olarak indirip dilediğimiz zaman tekrar tekrar kullanabilecek olmamızdır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-Devlet Adli Sicil Kaydı Nasıl Alınır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN