Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Artık bunları yiyeceksiniz!

Giriş Tarihi: 15.5.2017 15:14 Güncelleme Tarihi: 15.5.2017 15:41
Artık bunları yiyeceksiniz!

Second Life (İkinci Hayat) adlı oyundan esinlenen Austin Stewart, ların gerçeklik başlığıyla sanal ortamda yaşamalarının onlar için daha iyi olacağını düşünüyor.

Second Livestock (İkinci Besi Hayvanı) adlı fikir, ların bir çiftlik görerek burada dolaşmalarını sağlıyor. Böylece tavuklar ufak bir alanda olmasına karşın, serbest dolaşan tavuklar gibi geniş bir çiftlikte olduklarını düşünecekler.

TAVUKLAR GERÇEK ORTAM SANAL

Stewart, bu ortamın sanal gerçeklik uygulamalarındaki gibi yapay zeka bot'larıyla dolu, sahte bir ortam olmasındansa, çiftlikte sanal gerçeklik başlığı takan diğer tavukların olduğu, sosyal bir ortam olması gerektiğini savunuyor. Mikrofon ve kulaklık sayesinde tavukların sesleri de birbirine iletilebilecek.

Habertürk'ün haberine göre serbest dolaşan tavukların daha stressiz ve özgür oldukları düşüncesine ise, Stewart şöyle karşı çıkıyor: "Daha ufak alanda yaşayan tavukların daha az kemik kırığı yaşadığı biliniyor. Ayrıca küçük kutularda yetiştirilen kuşların stres seviyesinin değişmediğini de biliyoruz. Ayrıca, kim hangisinin daha iyi olduğunu söylemeye yetkin?"

ETİK KURULDAN ONAY BEKLİYOR

Second Livestock'un amacı, bu stresi önlemek, sakatlık ve ölümleri azaltmak, aynı zamanda da çiftliklerin mâliyetlerini düşürmek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Artık bunları yiyeceksiniz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN