Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hesap makinasına veda!

Ücretsiz olarak sunulmaya başlanacak bu araç, öğrencilerin kullandığı pahalı TI-84 ni çöpe gönderebilir Matematik öğrencilerinin aşk-nefret ilişkisi içinde olduğu pahalı TI-84 grafik hesap makinesi, yakında bedavaya gelebilir. ABD'nin 14 eyaletindeki öğrenciler, bu ilkbahardan itibaren TI benzeri Desmos çevrimiçi hesap makinesini testlerde kullanabilecekler.

Giriş Tarihi: 17.5.2017 14:14 Güncelleme Tarihi: 17.5.2017 14:15
Hesap makinasına veda!

Desmos CEO'su Eli Luberoff, Quartz'a yaptığı açıklamada "öğrencilerin bu eski, güçsüz cihazı almak zorunda olmadıklarını düşünüyoruz," dedi. Desmos hesap makineleri sınavlarda entegre olarak sunulacağı için öğrencilerin harici bir cihaza ihtiyacı olmayacak. 6 ve 8 sınıflar ve lise öğrencilerine yıl boyunca sunulacak uygulama, ücretsiz olarak kullanılabilecek. Bloomberg'e göre firma, kazancını uygulamayı kullanan kurumları ücretlendirerek kazanıyor.

Desmos çevrimiçi , TI-84 ve diğer cihazlardan hem daha güçlü, hem de kullanıcı dostu arayüzüyle öne çıkıyor. Canlı grafik güncellemeleri sunan uygulama, akıllı , tablet veya internete bağlanan diğer cihazlarda kullanılabiliyor. Firmaya göre hesap makinesi, şu an 146 ülkedeki öğrenciler tarafından ayda 300 bin saat kullanılıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hesap makinasına veda!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN