Türkiye'nin en iyi haber sitesi

''la hasarları ta tespit edilebilecek

'lü bilim insanlarının geliştirdikleri "" sistemiyle kaza, darbe ve damar tıkanıklığı sonucu oluşan hasarlarının artık ta teşhis edilebileceği bildirildi.

Giriş Tarihi: 23.2.2018 09:53 Güncelleme Tarihi: 23.2.2018 10:41
'KASK'la beyin hasarları ambulansta tespit edilebilecek

"AR-GE FAALİYETLERİNİN ÖZENDİRİLMESİ BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR"

İSTKA Genel Sekreteri Özgül Özkan Yavuz ise inovasyon ve teknolojik gelişmenin önemine vurgu yaparak, "Ar-Ge faaliyetlerinin özendirilmesi büyük önem arz ediyor. İSTKA olarak, ekonomik ve sosyal kalkınmaya yönelik her türlü yenilikçiliği desteklemeye çalışıyoruz. Sloganımız da 'İnovasyon lideri İstanbul.' Ülkemizin yüksek gelir grubununda bulunan ülkelerin arasına girmesinin ancak ve ancak Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları sonucunda ortaya çıkacak katma değerli ürünler ve ileri teknolojik ürünlerin üretilmesiyle, ihracatının yapılmasıyla mümkün olacaktır." ifadelerini kullandı.

Sağlık sektöründe yerli teknolojinin geliştirilmesinin kendileri için çok kıymetli olduğunu belirten Yavuz, "Bu konuda çalışma yapan üniversitelerimizi teşvik etmeye çalışıyoruz. 'nün projesini de İstanbul'da yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve kentsel hizmetlerde yenilikçi hizmetlerin hayata geçirilmesi başlığı altında desteklemiş bulunuyoruz. En yüksek bütçe alan projelerden bir tanesiydi. Toplam bütçesi 1,5 milyon lira. Bunun yüzde doksanını da desteklemeyi başardık." diye konuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
'KASK'la beyin hasarları ambulansta tespit edilebilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN