Türkiye'nin en iyi haber sitesi

iMac 20 yaşında

'ın iMac'i bugün 20. yaşına girdi. iMac şirketin efsane CEO'su tarafından tanıtılmıştı.

Giriş Tarihi: 7.5.2018 16:30 Güncelleme Tarihi: 7.5.2018 16:39
iMac 20 yaşında

Tüm endüstri üzerinde kalıcı bir iz bırakan çok az bilgisayar modeli vardır. Bunlardan bir tanesi de şüphesiz Apple'ın özel bir etkinlikle 6 Mayıs 1998'de görücüye çıkardığı iMac'tir.

Tanıtımı bizzat Steve Jobs tarafından yapılan iMac, teknolojik açıdan gelecekte piyasaya çıkacak tüm bilgisayarları etkiledi. iMac, kimileri için zamanın ruhunu çok iyi yansıtan kültürel bir sembol konumunda. Sadece bilgisayarların ve işletim sistemlerinin olduğu bir dünyada pastadan küçük bir pay alabilen Apple, ilerleyen yıllarda gözünü mobil sektöre dikti ve özellikle telefon sektöründe piyasanın en büyük devi haline geldi.

Habertürk'e göre1998'de tanıtılan iMac'ler bugünün performans canavarı dizüstü bilgisayarlarının hatta cebimizdeki telefonların bile özelliklerinin yanına dahi yaklaşamıyordu. 15 inçlik CRT (tüplü) ekranı olan ürünün 4 GB sabit diski vardı.

Apple'ın ekonomik ve ticari marka olarak sıçramasını sağlayan iMac, markanın bugünlere gelmesinde en büyük payı olan modellerden biri olarak tarihe geçti.

İOS 13 GÜNCELLEMESİNDEN İLK DETAYLAR GELDİ! MACBOOK PRO SAHİPLERİNDEN İMZA KAMPANYASI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
iMac 20 yaşında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN