Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ın kaderini değiştirecek özellik yolda!

'ın yakın zamanda ortaya çıkan uzun video özelliği yolda. Ancak bu öyle basit bir özellik olmayacak ve platformun adeta kaderini değiştirecek. Çünkü Instagram bu özellikle birlikte Youtube'dan rol çalacak.

Giriş Tarihi: 12.6.2018 13:05 Güncelleme Tarihi: 12.6.2018 14:05
Instagram'ın kaderini değiştirecek özellik yolda!

Geçtiğimiz hafta, 20 Haziran'da Instagram'ın uzun süreli video merkezi oluşturacağını bildirdi. Şimdiyse Instagram 20 Haziran'daki "özel etkinliği" için gazetecilerden yanıt bekliyor. Davette "Instagram'ın paylaşmak için bazı haberleri var. Bunu duyan ilk kişi siz olmanızı istiyoruz" yazıyor. Aslında bu sayede söz konusu özellik doğrulanmış oluyor.

Instagram, yeni video bölümüyle sosyal medyadan medya servisine dönüşebilir. YouTube ve Snapchat Discover gibi daha uzun süreli video izleme imkanı sunan servislerden de izleyici çalabilir.

Instagram'ın uzun formatlı video merkezinin ayrıntıları şu şekilde:

  • Instagram, içerik oluşturucuların, videolardaki mevcut 60 saniyelik sınırdan daha uzun olan 4K, tam ekran, dikey olarak yönlendirilmiş videolar yüklemesine izin verecek.
  • Videolar, popüler videoların küratör bölümlerini içeren merkezi bir yerden sunulacak. Daha önce izlemeye başladığnız videoları kaldığı yerden izlemeye devam edebileceksiniz.
  • Instagram, 20 Haziran'da ortaya çıkan sosyal medya yıldızları ve içerik evleriyle buluşuyor.
  • İçeriklerin YouTube'taki yıldız yapımcıların içeriklerine benzer kalite ve nitelikte olması bekleniyor. Ancak Netflix veya HBO kalitesinde olmayacak.
  • Instagram, içerik oluşturucuların, diğer sosyal ortamlara, e-ticaret mağazalarına veya web sitelerine trafik çekebilmeleri için videoda kaydırarak ziyaret edebilecekleri bir bağlantı eklemesine izin verecek.
  • Instagram, içerik oluşturucuların uzun videolarından para kazanmasına izin vermeyi planlıyor. Bu, reklamverenlerin potansiyel olarak gelir payı kazanmasıyla reklam öncesi veya reklam arası reklamların biçimini alabilir.

Instagram'ın 20 Haziran etkinliğinde 1 milyar kullanıcı sayısına ulaştığını açıklaması da beklentiler arasında yer alıyor. Instagram, Aralık 2016'da 600 milyona, Nisan 2017'de 700 milyona ve Eylül 2017'de 800 milyona ulaştı. Her dört ayda bir 100 milyon kullanıcı ekliyorsa, 20 Haziran'da 1 milyara ulaşabilir.

Milliyet'e göre, Instagram, YouTube ve Snapchat Discover arasında bir noktaya yerleşebilir. YouTube inanılmaz derecede geniş içerik yelpazesine sahip ancak amatör videolarla da dolu. Değerli olanları bulmak zor olabilir. İyi bir algoritma, zevkler ve kişiselleştirme tercihleri doğrultusunda kullanıcılara ilgi çekici içerikler sunabilir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Instagram'ın kaderini değiştirecek özellik yolda!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN