Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TV rekabeti ekran dışına taştı

Giriş Tarihi: 6.1.2013

Las Vegas'taki CES 2013 fuarına akıllı TV'ler ve bulut teknolojisi damga vuracak. Dev rekabete Türk şirketleri de iddialı hazırlandı

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2013 (Consumer Electronic Show), bu yıl da firmaları Las Vegas'ta buluşturuyor. 8-11 Ocak arasında ziyaret edilecek fuarda başrolleri akıllı televizyonlar ve bulut teknolojisi paylaşıyor. Telefon ve tabletlerde akıllı uygulamalarla başarılı olan Apple ve Google'ın en büyük rakibi ise kişisel ihtiyaçları iyi takip eden Facebook olacak.

KAZANANIN TARİFİ BELLİ

Bu yarışta tüketiciyi tanıyan, en iyi içeriği en uygun koşulda sunan şirketler ön plana çıkacak. Samsung, Sony, Toshiba, Panasonic gibi markalar öncü olmaya devam ediyor. Apple'ın her yaptığı takip edilirken Google tüketici ihtiyaçlarını yakından bilen bir firma olarak öne çıkıyor. Bunlara Turkcell TV, TTNET Tivibu gibi yerli ve yabancı telekom firmalarını da eklediğinizde rekabetin boyutları netleşiyor. Türkiye gibi yerel içeriğin etkili olduğu pazarda yerli şirketlerin ve çözümlerin şansı da oldukça yüksek.

3D için büyük ekran şart
Televizyonda 3 boyutlu ekran teknolojisi henüz son halini almasa da gözlükler daha rahat kullanılır oldu. Minimum 140 ekran (55 inç) TV 3 boyutlu yayınları keyifli hale getiriyor. Eğer eviniz ve cüzdanınız müsaitse 152 ekran (60 inç) en ideal boyut.

Renkler evinizi kaplıyor
Philips Smart serisinin en büyüğü 152 ekran Philips Smart Series 9000'i testlerden başarıyla geçti. Philips TV'nin yan tarafındaki LED'ler, ambilight özelliğiyle renkleri televizyon ekranının dışına taşıyarak farklı bir ortam yaratıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TV rekabeti ekran dışına taştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN