Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Onlıne anneler imdada yetişti

Yurtdışında yaşayan 3 anne onlineanne.com'u kurdu. Sitede, tablet ve akıllı telefonlarda çocuklar için en faydalı uygulamalar seçiliyor. Ebeveynlere üç farklı dilde hizmet veriliyor

Giriş Tarihi: 23.3.2013
Gündüzleri anne-babaların, hafta sonları ise çocukların oyuncağı haline gelen tablet ve dokunmatik telefonlar ailelerin en büyük kâbusu oldu. Yurtdışında yaşayan 3 anne bu sıkıntıya yönelik yeni bir yöntem geliştirdi. Melike Ergüven, Pınar Türker, Jacqui Karaca yaşları 2 ila 7 arasındaki çocuklara verdikleri destek sırasındaki deneyimlerini onlineanne.com'da takipçilerine aktarıyor. Onlineanne.com'un amacı, tablet ve akıllı telefonlara yüklenen uygulamaların çocuklar için en uygun olanının seçilmesini sağlamak.

ÇOK DİLİ EĞİTİM
Çocukların eğitimine yardımcı olacak uygulamaları belirleyip, tablet ve akıllı telefonları en verimli şekilde kullanmak. Sitede İngilizce ve Almanca uygulamalar da Türkçe'ye çevrilerek anlatılıyor. Analitik bir yaklaşımla hazırlanan site, aileler için son derece açıklayıcı ifadelerle dolu. Ayrıca uygulamalar hakkında bilgi istenebiliyor.

ÖZEL ÇOCUKLAR UNUTULMAMIŞ
Sitede özel eğitim gereksinimi içinde olan çocuklara yönelik hazırlanan Özel Eğitim Uygulamaları bölümünde, eğitimleri destekleyecek uygulamaların listesine ve kısa bilgilerine ulaşılabiliyor. Ayrıca özel eğitimle ilgili blog bölümünde hem Türkiye'de hem yurtdışında yapılan uygulamalardan bilgi alınabiliyor. Siteye üye olan aileleri daha çok destek bekliyor. Uygulamalarla ilgili anlaşılmayan konularda inceleme için online annelerden yardım istenebiliyor. Uygulamalar çocuğun yaşına, kullanılan platforma, konuya, dile göre aranıp ulaşılabiliyor. Sitede sınırlı süre için geçerli olan indirimlerden de haberdar olunuyor. Çocuklar cihazlar ve rastlantılarla değil, bilinçli annelerle büyüyor. Girişimci üç annenin kurduğu bu site, online alanda çocukların ihtiyacı olan büyük bir açığı kapatmayı hedefliyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Onlıne anneler imdada yetişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN