Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melissa'nın "su"yla açılıyor

İlkokul dördüncü sınıf öğrencisi 'ın tasarladığı "Türkiye'nin Harikaları" temalı da birinci seçildi.

Giriş Tarihi: 18.4.2013 08:06 Güncelleme Tarihi: 18.4.2013 08:07
Türkiye'nin düzenlediği "Türkiye'nin Harikaları" temalı sında, halk oylamasıyla birinci seçilen Ankara Gazi İlkokulu dördüncü sınıf öğrencisi 'ın tasarladığı logo, Turizm Haftası kapsamında bugün Google ana sayfasında yer almaya hak kazandı.
"Türkiye'nin Harikaları" temalı Doodle 4 Google logo yarışması kapsamında finale kalan öğrencilerin ödülleri, Google Türkiye Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Pazarlama Direktörü Mustafa İçil ve Global Doodle Tasarım ekibinden Kevin Laughlin'in evsahipliğinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Mart ayı başında duyurusu yapılan ve sonraki bir aylık sürede 50 binin üzerinde başvuruyla Google'ın Avrupa'daki benzer uygulamaları arasında rekora imza atan logo yarışmasının birincisi dördüncü sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Melissa Çağlar oldu.

Melissa'nın tasarladığı logo, Turizm Haftası'nın kutlandığı 18 Nisan tarihinde Google ana sayfasında yer almaya hak kazandı. Mustafa İçil, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Google'ın dünya tarihine mal olmuş kişilerin doğum günlerini, ülkelerin festival ve bayramlarını kutlamak amacıyla ana sayfasında yayınladığı ve Doodle adını verdiği özel logoların tüm dünyada büyük ilgi gördüğünü belirterek şunları söyledi:

"Turizm Haftası kapsamında, farklı yaş gruplarından gençlerin ülkemizin harikalarını nasıl gördüklerini Doodle olarak yorumlamalarını istedik.
Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının da desteklerini esirgemediği yarışma inanılmaz ilgi gördü ve bir ay gibi kısa bir süre içerisinde Türkiye'nin dört bir yanından 50 binden fazla başvuru aldık. On binleri bulan katılımın sadece büyük şehirlerden değil Türkiye'nin dört bir yanından olması ise bizim için ayrı bir gurur ve mutluluk kaynağı oldu."

Törende, yarışmada finale kalan 10 öğrenci ve öğretmenlerine de "Nexus 7" tablet hediye edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Google Melissa'nın "logosu"yla açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN