Bimeks Electro World Türkiye'yi satın aldı

Giriş Tarihi: 6.9.2013
Teknoloji mağazaları zinciri Bimeks, dünya çapında ses getirecek bir satın almaya imza attı. Şirket sansasyonel indirim kuyruklarıyla tüm dünyada ilgi gören İngiliz perakende devi Dixons Retail bünyesindeki Electro World'ün Türkiye operasyonlarını 6 milyon liraya almak için anlaşma imzaladı. Rekabet Kurumu'nun onaylaması durumunda devralma sürecinin bu yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

114 MAĞAZAYA ULAŞACAK

Electro World Türkiye'de 22 ilde 14 büyük ve 18 franchise mağaza ile faaliyet gösteriyor. Dört yıl önce pazara giren şirketin Türkiye operasyonlarının yüzde 40'ı Hacı Sabancı ve Esas Holding'e aitti. Ancak her iki grup da temmuzda hisselerini şirketin çoğunluğuna sahip olan Dixons Retial'e devretmişti. Böylece hisselerin tamamı İngilizler'e geçmişti.

SIÇRAMA YAPACAĞIZ

Satın almanın gerçekleşmesiyle birlikte Bimeks'in mevcut satış alanı 85 bin metrekareye, mağaza sayısı 114'e, faaliyet gösterilen şehir sayısı ise 49'a yükselecek. 2011'de halka açılan Bimeks, halen 45 şehirde 81 mağazayla faaliyet gösteriyor. Bimeks Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akgiray "Electro World'ü satın almaya, büyüme stratejimiz ve geleceğe yönelik planlarımız doğrultusunda karar verdik. Süreç sonunda ciromuzda sıçrama yapacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bimeks Electro World Türkiye'yi satın aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN