Avuç içinde cep'ler yarışıyor

Giriş Tarihi: 22.9.2013

Vitrine çıkan iPhone 5S akıllı telefonda rekabeti kızıştırdı. Tüketici Samsung Galaxy S4, Sony Xperia Z1, Nokia Lumia 1020, LG G2 ve HTC One arasında tercih yapmakta zorlanıyor

235 milyon cihazın satıldığı akıllı telefon pazarında rekabet kızışıyor. Xperia Z1'in 3 telefon modelini piyasaya sunmasıyla hareketlenen pazardaki rekabet iPhone 5S ile zirveye çıktı. 6 farklı akıllı telefondan seçeneği arasında karar vermek zorunda kalan tüketicinin işi şimdi daha da zor. Yeni A7 işlemcisi, parmak izi okuyucusu ve ağır çekim video çeken kamera yeteneklerine sahip iPhone 5S'in karşısında 5 güçlü rakip var. Önceleri Samsung ile Apple arasında kıyasaya rekabete dönüşen pazar şimdi boyut değiştirdi.

DAYANIKLI VE YETENEKLİ

Pil ömrünü uzatan yetenekleriyle sudan ve darbeden korkmayan Sony Xperia Z1, farklı ekran seçenekleriyle Samsung Galaxy S4, yenilenen işlemcisi, arka kapakta işaret parmağına taşınan tuşlarıyla dikkat çeken LG G2, 41 megapiksel kamerası ve Windows işletim sistemiyle Nokia Lumia 1020, güçlü ses, müzik ve kamera yetenekleriyle Nokia 1020 karar vermeyi zorlaştıran diğer ürünler oldu.

6 KARAKTER SEÇENEK

Fiyatı uygun olsun!
Fiyatı bin TL'nin altındaki ekonomik akıllı telefon seçeneği artıyor. Nokia Lumia 520 serisi Windows platformunun ekonomik modelleri arasında yer alıyor. Diğer ürünlerine göre pahalı olsa da Apple iPhone 5C ile ekonomik ürün talebine yanıt veriyor.

Suya darbeye dayansın
Akıllı telefonların ekranları büyüdükçe elden düşürmemek imkânsız hale geliyor. Sony Xperia Z1 ve Samsung Galaxy S4 active suya ve darbeye karşı dayanıklı. Xperia Z1 ince tasarımıyla da tüketicinin yoğun ilgisini görüyor.

Performansıyla uçursun!
Gücünü Qualcomm Snapdragon 800 platformundan alan LG G2 veya Sony Xperia Z1 güncel işlemcilerle oyun, video ve çok işlemi aynı anda yapabiliyor. Ancak yüksek performans pil ömrünün düşmanı.

Kafa karıştırmasın
Alacağınız telefon, karmaşık mönüsüyle işinizi kolaylaştıracağına zorlaştırmamalı. Apple iPhone 5S modeliyle kolay kullanım konusunda rakiplerinin önünde yer alıyor. 4 inç'lik ekran boyutu da tek elle kullanım ergonomisine daha uygun.

Büyük ekran modası
Cep telefonlarında büyük ekran cazibesi bu yıl daha çok arttı. iPhone hariç tüm akıllı telefonlar 5 inç civarı ekrana sahip oldu. Dev ekranlı Samsung Galaxy Note 3'ün eylül sonunda Türkiye'de satışa sunulması planlanıyor.

Kamerada akıllı mercek isterim
Akıllı telefonlar küçük dijital kameraların satışını öldürdü. Nokia Lumia 1020, düşük ışık performansıyla profesyonel kameraları kıskandırıyor. Ayrıca Sony Xperia Z1'de akıllı merceğiyle dikkat çekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avuç içinde cep'ler yarışıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN