Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşlı Teyze Unutulmadı

Giriş Tarihi: 24.3.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 14:58
Yaşlı Teyze Unutulmadı
’ın Niksar ilçesinde GOP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Ticaret Meslek Lisesi) öğrencileri sosyal bir etkinliğe daha imza attılar.
18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle, Niksar GOP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Ticaret Meslek Lisesi) öğretmen ve öğrencileri yalnız başına yaşayan, 75 yaşındaki Şerife Töredi adlı yaşlı kadını evinde ziyaret ettiler.
Kurudere Mahallesi’nde tek başına yaşayan 75 yaşındaki Şerife Töredi adlı yaşlı kadını ziyarete Niksar GOP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Ticaret Meslek Lisesi) Kooperatifçilik Kulübü Danışman Öğretmeni Sait Arslan, Rehber öğretmen Başaran Polat ve A/10-A sınıfında gönüllü öğrencileri katıldı.
Öğrencilerin ve okul kooperatifi aracılıyla alınan yiyecek ve içecek yardımları yaşlı kadına teslim edildi. Ziyarette ayrıca gönüllü öğrenciler yaşlı teyzenin evinde günlük temizlik yaparak, bir isteği olup olmadığını sordular.
Tek başına yaşayan Şerife Töredi bu anlamlı ziyaretin kendisini duygulandırdığını, yaşlılığın ve yalnızlığın çok zor olduğunu ifade ederek ziyarette bulunanlara teşekkür ve dua etti.
Ziyaretin ardından danışman öğretmen, rehber öğretmen ve gönüllü öğrenciler yaşlı teyzeyle helalaşarak ayrıldılar.
Etkinlikle ilgili bilgi veren Niksar GOP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Ticaret Meslek Lisesi) Kooperatifçilik Kulübü Danışman Öğretmeni Sait Arslan, “Bu etkinlik sayesinde yaşlı teyzeye maddi ve manevi destek sağlandı. Ayrıca o mahallede yaşayan bir öğrencimiz devamlı olarak teyzenin işlerinde günlük olarak yardım edeceğini ve yaşlı teyzenin ihtiyaçlarını bize ileteceğini belirtti. Teyzenin çok mutlu olduğu gözlerinden anlaşıldı. Gönüllü öğrenciler toplum hizmeti yapmanın mutluluğunu yaşadılar. Herkesin bir gün yaşlanacağı bilinci verildi. Çevremizde bulunan yaşlılara mutlaka yardım eli uzatılmalı” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşlı Teyze Unutulmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN