Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarihi Yılanlı Köprü Üzerinde Kitap Okudular

Giriş Tarihi: 2.4.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:51
Tarihi Yılanlı Köprü Üzerinde Kitap Okudular
’ın Niksar ilçesinde lise öğrencileri, tarihi Yılanlı Köprü üzerinde kitap okuyarak, kitap okuma alışkanlığı konusunda farkındalık oluşturmaya çalıştı.
Kütüphane Haftası dolayısıyla Niksar’da yapılan etkinlikle Tarihi Yılanlı Köprü üzerinde öğrenciler ve vatandaşlar kitap okudu.
51. Kütüphane Haftası dolayısıyla kitap okumanın önemine vurgu yapmak için ilçede bulunan Arasta Çarşısı içerisinde yer alan tarihi Yılanlı Köprü üzerinde bir araya gelen öğrenciler bir süre kitap okudu. Ellerinde taşıdıkları dövizlerle kitapların önemine değinen ve farkındalık oluşturmak için yaklaşık bir saat kitap okuyan öğrencilere vatandaşlar da eşlik etti.
Öğrenciler, “En eski kitaplar bile onları okumamış kişiler için yenidir”, “Bir insanın değeri okuduğu kitapla eşittir”, Kitap aklın ilacıdır” şeklinde yazıların yer aldığı dövizlerle vatandaşları kitap okumaya davet ettiler.
İlçe Kütüphane görevlilerinin de yer aldığı ve yaklaşık 1 saat süren etkinliğe ilgi gösteren bazı vatandaşlar, sandalyelere oturarak kitap okuyup öğrencilere eşlik etti. Öğrenciler, amaçlarının halkın kitap okuma alışkanlığı kazanmasına katkıda bulunmak, bu konuda farkındalık oluşturmak ve dikkat çekmek olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi Yılanlı Köprü Üzerinde Kitap Okudular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN