Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupalı İşçinin Ayakkabısı Almus’ta Üretiliyor

Giriş Tarihi: 29.5.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 29.5.2015 23:36
Avrupalı İşçinin Ayakkabısı Almus’ta Üretiliyor
’ın Almus ilçesinde bir firma tarafından üretilen iş ayakkabıları ve askeri postallar, 22 ülkeye ihraç ediliyor.
Memleketi Almus’a yatırım yapan Şirket yetkilisi Burhan Yeter, 12 kişiyle küçük bir atölyede başladıkları üretimin bugün 22 ülkeye ulaştığını söyledi. 7 yaşında İstanbul’da ayakkabıcılık sektörüne girdiğini ifade eden Yeter, 18 yaşına geldiğimde kendi işimi kurduğunu söyledi. Almus’ta 12-13 kişi ile çalıştırdıkları atölyede, bugün 80 kişinin istihdam edildiğini belirten Yeter, ”Üretilen ayakkabıların 22 ülkeye pazarlandığı bir firmaya dönüştük. Biz, en büyük iş ayakkabısı firması içinde günde 2 bin çift ayakkabı ve askeri postal üretiyoruz. Tamamen yerli üretim olan bu ayakkabı ve postallar, kalite olarak da ilk sıralarda yer alıyor. Biz çocuk yaşta başladığımız sektörün peşinden koştuk, birçok alanda benzer işler yapmak mümkün. Yeter ki insanımız inansın, çalışsın” dedi.
"TOKAT CEZAEVİ’NE DE ATÖLYE KURULACAK"
Sektöre çocuk yaşta işçi olarak girdiğini ve bu nedenle zorlukları iyi bildiklerini belirten Yeter, “Hem sektörün zorluklarını hem de çalışanların yaşayacakları zorlukları iyi biliyoruz. Bu neden personelimizin sosyal güvenceleri ve aldıkları ücretleri tam ve eksiksiz yatırmaya özen gösteriyoruz. İşçi olmanın, ekmek kazanmanın zorluğunu bildiğimiz için personelimizin çalışma koşulları hassasiyetle yaklaştığımız bir nokta. Şimdi de Tokat Cezaevi’nde bir atölye kurarak, mahkumları istihdam etmek için hazırlanıyoruz. İnşallah cezaevindeki atölyemizi de açtığımızda hem Tokatımıza hem de kader mahkumlarına ekonomik katkımız olacak” diye konuştu.
Firma yetkilisi ve işçilerle görüşen AK Parti Tokat Milletvekili Adayı Prof. Dr. Coşkun Çakır ise üretici ve emekçiye her zaman büyük saygı duyduğu kaydetti
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupalı İşçinin Ayakkabısı Almus’ta Üretiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN