Başkan Eroğlu’ndan ’Koalisyon’ Beklentisi

Giriş Tarihi: 19.6.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 16:18
Başkan Eroğlu’ndan ’Koalisyon’ Beklentisi
Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “AK Parti’nin başta olduğu onunla beraber bir başka parti ile koalisyon kurulabileceği seviyeye gelebileceği kanaatindeyim” dedi.
Tokat’ta basın mensuplarının soruları üzerine seçim sonuçlarının değerlendiren Başkan Eroğlu, gelinen nokta itibari ile Türkiye’de vatandaşların artık tek başına iktidardan yana olmadığını gösterdiğini söyledi. Vatandaşın verdiği oylarla ‘koalisyon hükümeti istiyorum’ demiş olduğunu ifade eden Başkan Eroğlu, “Ben de yıllarca şahsen aynı kanaatlerimi ifade ettim. Koalisyon hükümetlerinden dolayı ülkemizin çektiği sıkıntılar, geldiği nokta ya da yapılan hizmetlerin nedenli hedefine ulaşıp ulaşmadığı hepimizce malum. Koalisyon hükümetleri ülkemize hep zaman kaybetmiştir. 12 - 13 yıla yakın zamanda bir partinin tek başına iktidarı ile gelen hizmetleri yapılan çalışmaları hep beraber gözlemledik. Ama gelinen en son sonuçta da insanlar Ak Parti’yi yine 1. parti yapmıştır. Yine insanlar AK Parti’yi başta görmek istemiştir ama bunu yaparken de bu işi koalisyonla yap mesajını halk direkt olarak AK Parti’ye vermiştir. Tabi burada milletin iradesi milletin tercihi son derece çok önemlidir. Burada alınacak birçok mesaj vardır. Her parti için alınacak birçok mesaj vardır” dedi.
Hiçbir olaya tamamen kırmızı çizgilerle, ’bu olmazsa biz yoğuz’ mantığı ile bakılması gerektiğini ifade eden Başkan Eroğlu, “Eğer böyle bakarsak yani hepimizin bir ortak payda buluşacağımızı gözlemlersek buradan bir hükümet çıkar. Ama iş farklı boyutlarda tamamen hükümetin kurulmaması için tavır sergilenecekse ki şu ana kadar görmedim ama böyle de bir şey olacaksa yasa da gereğini söylemiştir. O zaman da ekim kasım aylarında belki erken seçim gözükebilir. Ama bu ihtimali çok zayıf görüyorum. AK Parti’nin başta olduğu onunla beraber bir başka parti ile koalisyon kurulabileceği seviyeye gelebileceği kanaatindeyim. Partimizin büyükleri ve diğer partililerin genel başkanları bu değerlendirmeleri sağlıklı bir şekilde yapacaktır diye düşünüyorum” diye konuştu.
Koalisyon hükümeti kurulduğunda belediye hizmetleri ve projelerinde aksama yaşanıp yaşanmayacağı yönündeki sorulara Başkan Eroğlu, şöyle cevap verdi: “Artık bu işler eskide kaldı. Şu anda hamdolsun istikrarlı ekonomimiz var. Sonuçta kurumsallaşmış bir yapımız var. Bu durumun belediyemizi etkileyeceğini kanaatinde değilim. İller bankasından aldığımız destekler devam ediyor. Onun haricinde kendi gelirlerimizle elde etmiş olduğumuz birçok kaynaklarımız var. Bizim işlerimizde bir aksama olacağının kanaatinde değilim. Hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Yapacağımız projeler anlamında da sıkıntı olmaz.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Eroğlu’ndan ’Koalisyon’ Beklentisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN