Devlet Hastanesi’nde Sistem Arızası

Giriş Tarihi: 13.10.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 13.10.2015 12:44
Tokat Devlet Hastanesi’nde Sistem Arızası
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mehmet Erşan, elektrik kesintisi nedeni ile server kaynaklı sistem arızası yaşadıklarını, hastaların giriş kayıtlarını manüel olarak yaptıklarını söyledi.
Tokat Devlet Hastanesi’nde yaşanan sistem arızası nedeni ile muayene olacak hastaların giriş işlemleri otomasyon sistemine yapılamadı. İlçe devlet hastanelerinde de aynı sıkıntı yaşanırken, arızanın devam etmesi nedeni ile sisteme girişler manuel olarak yapılarak hasta kayıt işlemleri yapıldı.
Konu ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Tokat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mehmet Erşan, vatandaşların mağdur olmaması için yoğun çaba sarf ettiklerini kaydetti.
Genel Sekreterliğe bağlı olarak 9 tane sağlık tesisi olduğunu ifade eden Erşan, “Bunların hepsinin hastane bilgi yönetimi sistemi olarak web sistemi üzerinden otomasyon işlemekte. Dün gece akşam saatlerinden itibaren elektrik kesintilerinden dolayı ana serverımızı destekleyen güç kaynaklarımızda problem meydana geldi. Bir tanesi ana kartından muhtemel bir yanma nedeniyle, diğerinin de devre dışı kalması sebebiyle ana serverımız devre dışı bırakan bir durum söz konusu oldu. Bu şuna neden oluyor, otomasyon devre dışı kalmış oluyor. Bunun çözümü için ekiplerimiz gece saatlerinden belli çalışmaktalar. Şu an hastanede sağlık hizmetlerini aksatacak hiçbir problem yok. Yani sağlık hizmetlerimiz yürütülmekte, ancak manüel olarak yürütmekteyiz. Şu an sağlık sunumu hizmetleri noktasında hiçbir sıkıntımız yoktur. İlgili ekipler Samsun’dan yola çıktılar. İki saate kadar serverı destekleyecek güç kaynağını takarak problemi gidermeye çalışacağız. Sonrasında yine otomasyon sistemi üzerinden işlemlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Şu an bütün hastanelerimizin hiçbir sıkıntı yoktur, manüel kayıt yapılarak sistem sürdürülmektedir” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tokat Devlet Hastanesi’nde Sistem Arızası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN