Katar, Kuveyt Ve Dubai’den Gelen Gazeteciler ’u Tanıtacak

Giriş Tarihi: 19.2.2015 14:18
Katar, Kuveyt Ve Dubai’den Gelen Gazeteciler Trabzon’u Tanıtacak
Valisi Abdil Celi Öz, Türk Hava Havayolları aracılığıyla Trabzon’un tanıtımını yapmak üzere Dubai ve Katar’dan gelen basın mensuplarını makamında kabul etti.
Turizm tanıtım faaliyetlerine öncülük ve destek verdiği için Türk Hava Yolları’na, Katarlı ve Dubaili basın mensuplarına teşekkür eden Vali Abdil Celil Öz “Son yıllarda Arap ülkelerinden Türkiye’ye özellikle Karadeniz bölgesine ve Trabzon’ a yoğun bir ilgi var. Bu ziyaretlerin ve ilginin en önemli sebebi tarih ve kültür olarak geçmişten gelen benzerlikler ve yakınlıklardır. Trabzon bunun yanında doğal ve tarihi güzellikleri, yeşili ve mavisiyle, dağları ve deresiyle o bölgeden gelen ziyaretçiler için doğal güzellikler sunan bir şehir” dedi.
Trabzon’da altyapı ve konaklama konusunda kademeli olarak eksikliklerin tamamlandığını belirten Vali Öz, “Arap ülkelerinde gelen ziyaretçilerimiz ile zaman zaman konuştuğumuzda Trabzon’da ve Türkiye’nin pek çok bölgesinde kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini, kültüründe, günlük hayatlarında, mutfağında kendilerini yabancı hissetmediklerini görüyoruz. Turizm alanında bizim yapmamız gereken bazı çalışmalarımız ve eksiklerimiz var. Altyapı ve konaklama konusunda kademeli olarak eksiklerimizi tamamlıyoruz. Bunun yanında özellikle yaylalarda macera parkları gibi ziyaretçilerin doğal ortamlarda zaman geçirecekleri alternatif yatırımları da yapma konusunda yerel girişimcilerimizle beraber çalışmalarımız var. Bir önemli konuda turizm faaliyetlerinde, gerek hizmet sektöründe gerek konaklamada belirli bir kuralın, düzenin ve sistemin oturması için eğitim ve denetim faaliyetlerine giderek daha fazla ağırlık veriyoruz” ifadelerini kullandı.
“Ülkeler arasındaki siyasi ekonomik ve kültürel ilişkiler turizmi geliştirirken turizmdeki gelişmelerde aynı zamanda ülkeler arasındaki tüm ilişkileri geliştiriyor” diyen Vali Öz, “Bu tarihten gelen dostluğun daha gelişmesi için önemli bir sonuç ve fırsattır. Bu sürecin daha iyiye gitmesi için ülkeler arasındaki turizm faaliyetlerinin gelişmesinde ve aynı zamanda yaşanan aksaklıkların varsa bize ulaşıp gerekli tedbirlerin alınmasında sizlerin mutlaka büyük katkısı oldu ve bundan sonra da olacaktır” diye konuştu.
Katar ve Dubai’ den gelen basın mensupları ise, görüşmede Trabzon’un kültürel ve dinamik hayatı ile Trabzonspor hakkındaki izlenimlerini ve deneyimlerini bütün medya ajanslarıyla paylaşacaklarını belirtti.
Katar, Kuveyt ve Dubai’den tanıtım amacıyla Trabzon’a gelen basın mensuplarına Vali Abdil Celil Öz tarafından telkari işlemeli yöresel hediyeler verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katar, Kuveyt Ve Dubai’den Gelen Gazeteciler Trabzon’u Tanıtacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN