Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hükümlü Ve Tutuklulardan Tiyatro Gösterisi

Giriş Tarihi: 20.3.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
Hükümlü Ve Tutuklulardan Tiyatro Gösterisi
E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda hükümlü ve tutuklularından oluşturulan “ Tiyatro Kolu” tarafından üç perdelik “ Törelerin Kini” adlı tiyatro eseri gösterime sunuldu.
Oyunu Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’ün yanısıra Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Hayreddin Akçıl, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, İl Emniyet Müdürü Murat Köksal, Alay Komutanı Turgay Aras, bazı daire amirleri, çok sayıda hükümlü ve tutuklular izledi.
Vali Öz, oyunu izlemesinin ardından yaptığı konuşmada “Toplum olarak belli sıkıntılar, öfkeler, duygular ve eğitim alanında belirli eksiklikler yaşıyoruz. Yaşamış olduğumuz bu eksiklikler hayatımıza travma olarak yansıyor. Ve bunun sonucunda maalesef bazı kader mahkumlarımız dört duvar arasında bu sıkıntılı hayatı yaşamak zorunda kalıyor. Ancak bizler istiyoruz ki burada sahnelenen oyunlardan dersler alalım Sahnelenen oyundaki olaylar yaşanmasın ve bu tarz toplumsal travmalardan kurtulalım. Cezaevlerimiz sayıları yüz binleri geçen kader mahkumlarıyla dolmasın ve boş kalsın. Bütün insanlarımız kardeşlik ve huzur içerisinde törenin, cahilliğin, öfkenin ve kinin olmadığı bir toplumda hep birlikte yaşayalım. Sahnelenmiş olduğunuz güzel tiyatro oyunundan dolayı emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hükümlü Ve Tutuklulardan Tiyatro Gösterisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN