Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Varlıbaş AVM’de Geri Dönüşüm Sergisi

Giriş Tarihi: 29.3.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Varlıbaş Alış Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ‘Geri dönüşüm Sergisi’ ziyaretçilerine açıldı.
Candan Koleji öğrencileri ve öğretmenleri, yıl boyunca biriktirilerek elde edilen atık ürünlerin nasıl değerlendirileceğine örnek oldular. Oldukça ilginç ve şık tasarımlar sunan öğrenciler geri dönüşüm konusunda istenildiğinde hayal gücünde sınır olmadığını çok güzel bir şekilde sergilediler.
Açılışa İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ve çok sayıda veli katılırken AVM ziyaretçilerinin ilgisi yoğun oldu.
Varlıbaş Alışveriş Merkezi kentin yaşam merkezi olma amacıyla sunduğu hizmetlere, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında okullar ve derneklerle yaptığı ortak projelerle katkı sağlamaya devam ediyor. Geri Dönüşüm Sergisi ile Candan Koleji’ni ağırlayan AVM yönetimi, tüm sergilerin ziyaretçilerin konu hakkında detaylı bilgi edinmesi, bireysel katkıların neler olabileceğinin vurgulanması ve farkındalık yaratılması düşünceleri çerçevesinde özellikle seçildiğini belirtti.
Geçtiğimiz hafta sonu Orman Haftası kapsamında ağaç dikimi ve doğa bilinci oluşturmak amacıyla Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği çerçevesinde fidan dağıtımı yapıldığını belirten Varlıbaş AVM Pazarlama Müdürü Özge Banur Köse, “Yeşili, insana saygısı ve sevgisi ile Türkiye’ye örnek olan Trabzon’un bu tür bilinçlendirme faaliyetlerinde daha da önde olması gerekiyor. Varlıbaş Alışveriş Merkezi olarak Geri Dönüşüm bilincinin de yaygınlaştırılması adına her türlü sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlamayı görev edindik. Ayrıca Down Sendromlular farkındalık günü kapsamında Trabzon Down Sendromlular Derneği üye aileleri ve çocuklarını AVM’de ağırlayarak etkinlik alanında bilinçlendirme toplantısı yaptık. Ardından çocukların sosyalleşmesi amacıyla AVM turu ve yemek katında ikram saati düzenledik” dedi.
Varlıbaş Alışveriş Merkezi -2. katta gerçekleşen ‘Geri dönüşüm Sergisi’ sergisi 31 Mart’a kadar ziyaretçilere açık olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Varlıbaş AVM’de Geri Dönüşüm Sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN