Fenerbahçe Otobüsüne Saldırı Olayı İle İlgili Cumhuriyet Başsavcılığı Açıklama Yaptı

Giriş Tarihi: 6.4.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:20
Fenerbahçe Otobüsü’ne geçtiğimiz Cumartesi gecesi Rize dönüşü ’un Sürmene ilçesinde yapılan silahlı saldırı olayı ve ardından açılan soruşturma ile ilgili Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı yazılı açıklama yaptı.
Açıklamada, "4 Nisan Cumartesi gecesi Rize’den Trabzon havalimanına gelmekte olan ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün mensuplarını taşıyan otobüse saat 22.00 sıralarında muhtemelen av tüfeğiyle ateş edilmiştir.
Olayla araç sürücüsü başından yaralanmış araçta maddi hasar meydana gelmiştir. Araç sürücünün baş kısmında muhtemelen av tüfeğinden atıldığı düşünülen saçma nüvesi çıkarılarak incelenmek üzere el konulmuştur.
Olay mahallinde delil olma ihtimali olan materyaller ve 1 adet av tüfeği bulunmuştur. Bunlar üzerinde kriminal incelmeler devam etmektedir. Ayrıca olayla ilgili geniş kapsamlı incelemeler yapılmaktadır. Somutlaştığında kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir" ifadeleri yer aldı.
Adli yönden şüpheli veya şüpheliler hakkında Sürmene Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "Silahla adam öldürmeye teşebbüs, olası kast ile birden fazla kişiyi öldürmeye teşebbüs ve mala zarar verme" suçlarından soruşturma başlatıldığı da belirtilen açıklamada "Olayla ilgili olması muhtemel her türlü delil Başsavcılığımızda değerlendirilmektedir. Basına yansıdığı gibi internet ortamında tehdit mesajları bulunan M.D. isimli şahıs gözaltına alınmış halen soruşturası devam etmektedir" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fenerbahçe Otobüsüne Saldırı Olayı İle İlgili Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı Açıklama Yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN