Erdoğdu Anadolu Lisesi, Şampiyon Takımı Bekliyor

Giriş Tarihi: 21.4.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 07:11
Erdoğdu Anadolu Lisesi, Guatemala’da yapılan Okul Sporları Dünya Futbol Şampiyonası’nda şampiyon olan takımı bekliyor.
Trabzon’un Erdoğdu Mahallesi’nde bulunan lisenin giriş kısmına Türkçe ve İngilizce pankart asıldı. "We Are The Champions Of The World" ve "Okulumuz sizinle gurur duyuyor" yazılı pankartlar asılırken, okul yönetimi de karşılama programı hazırlığı yapıyor. Yaş gruplarına göre sporcular iki farklı yerde ders görürken, küçük bir sınıf olan 11-G sınıfındaki tahtaya ise "Dünya Şampiyonu Erdoğdu Anadolu Lisesi’ne Hoş Geldiniz" yazısı yazıldı.
Okul Müdür Yardımcısı Ali Önder Cengizhan, takımın elde ettiği başarıdan dolayı büyük bir mutluluk yaşadıklarını belirterek, anlatılması zor duygular yaşadıklarını söyledi.
Cengizhan, dünya şampiyonuna yakışır bir karışlama hazırlığı içinde olduklarını belirterek, "Trabzon olarak okul olarak şampiyon sporcularımıza yakışır bir şekilde güzel bir karşılama yapacağız. Bu yönde hazırlıklarını sürüyor. Bu konuda her kesimden destek alıyoruz" dedi.
CENGİNZHAN: "DÜNYALAR KADAR MUTLUYUZ"
Trabzon Erdoğdu Anadolu Lisesi olarak dört yıllık bir çalışmanın ürününü aldıklarını belirten Cenginzhan, "Hocamız Adem Cebeci Sürmene’den okulumuza tayinle geldi. Kendisinin futbola olan ilgisini ve hedeflerini bizimle paylaştı. Okulumuz adına güzel bir takım kurmak istiyorum. Okulumuzun adını şahlandırmayı düşünüyorum. Hocamızın sayesinde bu ekibi kurduk. Öğrencilerimizle beraber 4 yıl önce başlattığımız bu çalışma 3 yıl öncesinde Trabzon 3. olarak verdi. Geçtiğimiz yıl Trabzon şampiyonu ve Türkiye ikincisi olduk. Finalde kaybetmenin acısını yaşadık. Bir taraftan da dünya şampiyonluğunun tohumlarını oradaki hırsla birlikte atmış olduk. Eksiklerimizi giderdik. Çocuklar bize söz vermişti ve bu sözlerini tutarlar. Dünyalar kadar mutluyuz. Herkese teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.
Okul Müdür Yardımcısı Ali Önder Cengizhan, silahların gölgesinde bir şampiyona yapıldığını şeklindeki haberlerle ilgili olarak ise şunları söyledi:
"Bu konuda onlarla zaman zaman görüştük. Onlar da bulundukları kamp ortamının, tatil köyünün çok iyi bir yerde olduğunu, onun dışına maçlara çıkarken polis ve özel harekat eşliğinde gittiklerini söylüyordu. Çalışma şartları ve bulundukları alanlarla ilgili fotoğrafları bizimle paylaştılar. Büyük bir sıkıntı oluşturmadı."
TFF’YE SİTEM
Cengizhan, dünya şampiyonu olduktan sonra birçok kesimden tebrik aldıklarını belirterek, "İlimizdeki kurum ve kuruluşlara sonsuz teşekkür ediyorum. Ulusal düzeyde pek yankılanamadı. Türkiye Futbol Federasyonu sadeci kendi sitesinden küçük bir haberle geçti. Bunu öncesinde bir arama veya telgraf gibi bir şey olmadı. Son maçımız canlı verilebilirdi. Bunlar olmadı. İnternetten kesik kesik izlemek zorunda kaldık. TFF biraz daha girişimci ve ilgili olabilirdi. Umarım TFF yetkilileri bundan sonrasında çocuklarımız evlerine geldikten sonra onlara gereken maddi ve manevi olarak sadece onlara ödülleri vererek geçmişteki eksikliklerini bertaraf ederler diye umut ediyorum" şeklinde konuştu.
Cengizhan, şampiyon takımın yarın gece veya perşembe günü Trabzon’da olmasını beklediklerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trabzon Erdoğdu Anadolu Lisesi, Şampiyon Takımı Bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN