Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti İl Başkanı Haydar Revi’den ‘Gümrük Ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ Açıklaması

Giriş Tarihi: 24.7.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 24.7.2015 11:58
AK Parti İl Başkanı Haydar Revi, Ordu-Giresun Havalimanı’na Gümrük Müdürlüğü açılmasının ardından basında çıkan spekülatif haberler hakkında yazılı açıklama yaptı.
Başkan Revi açıklamasında, “Trabzon’daki Doğu Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nün Giresun’a kaydırılacağı iddiasıyla son günlerde yerel ve ulusal basında çıkan haberler spekülasyondan ibarettir. Öncelikle bilinmesi gereken Or-Gi Havalimanı’na açılan Gümrük Müdürlüğü, Samsun’da bulunan Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlıdır. Or-Gi Havalimanı’nın Uluslararası uçuşlara başlayabilmesi için atılmış olan adımı Trabzon için kayıp olarak görmek ve Trabzon’daki Bölge Müdürlüğü’nün kapatılıp Giresun’da açılacağını dayanaksız bir şekilde iddia etmek doğru değildir” ifadelerini kullandı.
Söz konusu iddiaların asılsız olduğunun altını çizen Başkan Revi, “STK’ların ve kamuoyunun bu konu hakkında çıkan spekülatif haberlere aldırış etmemesini temenni ediyoruz. Doğu Karadeniz Bölgesine ’ağabeylik’ yapan şehrimizin ve şehrimizdeki sanayicilerin, girişimcilerin ve esnafımızın yanındayız. Tekrardan belirtmek istiyorum ki Doğu Karadeniz Bölgesinin Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Trabzon’dadır ve kapatılıp Giresun’a kaydırılacağı haberleri asılsız olup Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Nurettin Canikli’yi hedef almıştır. Sayın Bakanımızın olduğu gibi son 13 yıldır AK Parti iktidarı,Trabzon’a gereken hizmeti vermektedir ve vermeye de Allah’ın izniyle devam edecektir. Mesnetsizce yapılan bu tarz haberler kimseye fayda sağlamayacağı gibi bizleri de derinden üzmektedir” açıklamasında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi’den ‘Gümrük Ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ Açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN