Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Ölü Susamuru Bulundu

Giriş Tarihi: 23.2.2015 13:08
’nin Pülümür ilçesinde, vatandaşlar tarafından ölü susamuru bulundu.
Tunceli’de Munzur ve Pülümür vadilerinde nadiren görülen susamurlarından biri Pülümür ilçesine bağlı Kırmızıköprü köyünde ölmüş halde bulundu. Vatandaşlar, susamurunun hastalık sonucu ölmüş olabileceğini belirtirken, yetkililerden ölüm sebebinin araştırılmasını beklediklerini ifade etti. Veli Yıldız isimli vatandaş susamurunun ölmesine üzüldüklerini belirterek, "Yetkililerin bu hayvanı incelemesini istiyoruz. Bizim burada hayvanlara karşı insanlar duyarlı. Kimse bu hayvanı öldürmez. Böyle bir hayvanın ölmesine üzüldük" dedi.
Ümit Bayram isimli vatandaş susamurunun Dersim coğrafyasında nadir görülen bir tür olduğunu dile getirerek, "Bence hayvan hastalıktan ölmüş çünkü üzerinde tüy kalmamış. Kimsenin bu hayvana kıyacağını zannetmiyorum. Hayvanın ölüm sebebi tespit edilsin" diye konuştu.
Kazım Yıldız isimli vatandaş ise hayvanın on, on beş gün önce öldüğünü ifade ederek, "Bu tür hayvanlar Dersim coğrafyasında nadir bulunuyor. O nedenle ölmelerine üzülüyoruz. Bu hayvanın ölümünü burada yaşayan insanlara mal etmesinler. Bizler de bunu görünce üzüldük" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tunceli’de Ölü Susamuru Bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN