Kızıldeniz'in derinlerdeki büyüsü

Giriş Tarihi: 23.1.2013

Sömestr dönemi için henüz tatil planınızı yapmadıysanız ayağınıza serilen cennet Şarm el Şeyh keşfedilmeyi bekliyor. Dalış turları için en ideal yerlerden olan bölgeye turlar 399 eurodan başlıyor

Kızıldeniz'in en güzel sahiline sahip Şarm el Şeyh, bu dönem de alternatif tatil planı yapan tatilcilerin gözdesi olmaya devam ediyor. Otelleri, marinaları, gece kulüpleri ve casinoları ile Şarm el Şeyh'e, Mısır'ın modern yüzü de diyebiliriz. Turistik bir cennet olması sebebiyle her yıl turist akınına uğruyor.

PİRAMİTLERİ GÖRÜN
Özellikle dalış yapmayı sevenlerin vazgeçilmezlerinden olan şehirde; dalış yapmayanlar için ise alternatif olarak özel yatlarla denizaltı yaşamını görmeleri mümkün. Başkent Kahire, Mısır'a gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Yüzyıllardır gizemini koruyan Mısır Piramitleri'nin bulunduğu Giza'da şimdiye kadar zarar görmeden ayakta kalan Dünyanın 7 Harikası'ndan biri olan Keops Piramiti'ni görmeniz mümkün. Piramitin en üstündeki taş 36 tondur ve bu taşın oraya nasıl konduğu hâlâ çözülememiştir. Piramitlerin o dönemde nasıl konumları belirlenmiş ise her piramit kimin adına yapıldıysa, o firavunun doğduğu ve tahta çıktığı günler olarak mezarının bulunduğu noktaya yılda iki kere güneş girdiği biliniyor. Mısır'ın bu mistik ihtişamına ev sahipliği yapan bir de Kahire Müzesi var.

TURLAR 27 OCAK'TA BAŞLIYOR
Burada Mısır tarihine ait pek çok parçayı görmeniz mümkün. Müzeye maalesef fotoğraf makinesi ile girmek yasak. Etnik değerleri ve kültürüyle Mısır mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri. Şarm el Şeyh - Kahire seyahati Anı Tur ile 399 eurodan başlayan bütçenize uygun fiyatları ve kolaylık sağlayan ödeme seçenekleriyle 27 Ocak ve 3 Şubat hareketli 7 gece 8 gün olarak gerçekleşiyor. Tur, tatilcilerin şimdiden yoğun ilgisini topluyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızıldeniz'in derinlerdeki büyüsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN