Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'e yeni turizm otelleri

Balıkesir'in ilçesinde, turizm bölgesi ilan edilecek 138 dönüm alana TOKİ tarafından oteller yapılacak.

Giriş Tarihi: 21.2.2013 15:43
çayının ıslahını da öngören kentsel dönüşüm projesini değerlendiren Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, TOKİ tarafından yapılması planlanan otellerin ihale ile yatırımcılara kiralama ya da satışının yapılacağını, projenin hayata geçmesiyle birlikte Gönen'e kaplıcalardan sonra ikinci merkezinin kazandırılacağını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde görüşmelerde bulduklarını söyleyen Yakar, mart ayı oturumunda meclis kararı alarak kentsel dönüşüm projesinin resmen başlatılacağını belirterek, "Hükümetin kentsel dönüşümü desteklediği ve teşvik ettiği süreçte tabakhanede kentsel dönüşüm başlatmak istiyoruz' dedi.

Projenin kendisini heyecanlandırdığının altını çizen Yakar, projenin TOKİ ile belediye ortaklığında yürütüleceğini, deri OSB mütevelli heyetinin karar almasıyla birlikte projenin uygulanabileceğini anlattı.

TOKİ ile Gönen Belediyesi(nin ortak hazırlayacağı imar planı içerisinde Gönen çayının ıslahının da yer alacağını açıklayan Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, 'Tabakhanenin yıkımı TOKİ tarafından yapılacak. Hazırlanacak imar planı ile bölge turizm alanı ilan edilecek. Bu bölgeye TOKİ tarafından 5-6 otel yapılacak" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönen'e yeni turizm otelleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN