Hüzünle romantizm Prag'da bir arada

Giriş Tarihi: 22.2.2013

Orta Avrupa'nın kalbinde yer alan Prag, heykelleri kaleleri, meydanları, müzeleri ve kiliseleriyle görsel bir şölenin kapılarını aralıyor. Eğer Avrupa'yı gezip Prag'ı hâlâ görmediyseniz çok şey kaçırmışsınız demektir

Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag, aynı zamanda ülkenin en büyük şehri. Son yılların en gözde yerlerinden olan bu şehir romantik ve büyüleyici havasıyla diğer Avrupa şehirlerinden ayrılıyor. Eski ve yeni olarak ikiye ayrılan kentte, dünle bugün ahenkle dans ediyor.

BAŞ DÖNDÜREN TARİH

Hüzünle romantizmin muhteşem resitalini sunan Prag'a adımınızı atar atmaz karşınıza çıkan tarihi yapılar baş döndürüyor. Bu yapıların başında tüm görkemiyle Cumhuriyet Sarayı gelirken Avrupa'nın en güzel ve en eski katedrallerinden St. Vitüs bu sıralamayı takip ediyor. Eski şehir meydanını azizlerin kuklalarıyla süslü astronomik saat kulesini görmek isteyenler doldururken Vıltava Nehri doğrultusunda uzanan yol sizi şehrin siluetine hâkim bir noktaya çıkarıyor. Az ilerideki Charles Köprüsü ise belki de hayatınızda göreceğiniz en mükemmel manzarayı ayaklarınızın altına seriyor. Buranın büyüsünden sıyrılıp Prag Kalesi'ne doğru yola koyulabilirseniz adeta bir tören havasında gerçekleşen kaledeki asker nöbet değişimini görebilirsiniz. Gün bitmeden yapacaklarınız arasına Vıltava Nehri'nin üzerinde tekne gezintisini de ekleyebilir akşam da şehrin ışıklarının vurduğu nehrin üzerinde yemeğinizi yiyebilirsiniz.

ŞİFALI SULARIYLA KARLOVY VARY
Turunuz sırasında Prag'a yaklaşık 2 saat mesafedeki Karlovy Vary bölgesindeki kaplıcalara da gidebilirsiniz. Avrupa'nın en önemli kaplıca merkezlerinden olan bu kaplıcaları ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk 1918'de ziyaret etti. Eşsiz güzellikteki bu kent şifalı sularıyla da sağlık turizmine kapı açıyor.

BAHARDA PRAG BİR BAŞKA GÜZEL
3 gece 4 günlük Prag turu 379 eurodan başlayan fiyatlar ve uygun ödeme koşullarıyla ANI TUR'la ayrı bir keyfe dönüşüyor. Pegasus Havayolları'yla 20 Nisan'da ve her gün hareketli olyarak gerçekleşen turda bahar dönemi için tatil planları yapmaya başlayan tatilciler şimdiden rezervasyonlarını yaptırmaya başladı.

ORTAÇAĞ GECESİ
Tarihe yolculuk yapmak isteyenler için düzenlenen yemekli ve içkili "Ortaçağ Gecesi" gezinize ayrı bir tat katıyor. Ortaçağ'a ait özel gösteriler, dans ve eğlencelerle süslü gecede yemek ve şarap eşliğinde güzel dakikalar yaşayacak, unutulmaz anılarla ayrılacaksınız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hüzünle romantizm Prag'da bir arada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN