Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En değerli turizm destinasyonu Türkiye

İngilizler'in 'Tatil Fiyatları Barometresi'ne göre en değerli turizm ülkesi Türkiye. Bu başarıda otel ve restoranlarda ucuz fiyat uygulaması etkili oldu

Giriş Tarihi: 28.2.2013
İngiliz Posta Ofisi, "Tatil Fiyatları Barometresi" adlı araştırmanın sonuçlarını açıkladı. İngiltere'de ölçülen Dünya Turizm Maliyeti Barometresi'ne (Worldwide Holiday Costs Barometer) göre 2013'ün en değerli ülkesi Türkiye oldu. Fayda maliyet analizinde lider olan Türkiye bayrağı İspanya'dan devraldı.

FİY ATLAR DÜŞTÜ

Sekiz farklı turist harcaması baz alınarak yapılan araştırmada Türkiye için "Her zaman yüksek değerli" ifadesine yer verildi. Araştırmada otel ve diğer konaklama tesislerinde son 12 ayda gerçekleşen yüzde 16'lık fiyat düşüşünün Türkiye'nin lider olmasında etkili olduğu belirtildi. Araştırmada bloggerlar, Türkiye hakkında olumlu görüş bildirirken, Marmaris en çok tavsiye edilen lokasyon oldu. İkliminin oldukça güzel olduğu belirtilen Marmaris dışında Amerikan seyahat blog'u Fodor's Travel Intelligence da İstanbul'un en değerli destinasyonlardan biri. Şehrin ayrıca sahip olduğu köprü özelliğiyle de eşsiz olduğunu vurguladı.

MÖNÜLER YÜZDE 22 UCUZLADI
Dünya Turizm Maliyeti Barometresi'ne göre Türkiye'nin birinci sıraya yükselmesinde etkili olan diğer faktör de yeme içme fiyatlarındaki düşüş oldu. Araştırmaya göre Türkiye'de mönüler geçen yıla kıyasla yüzde 22 oranında ucuzladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En değerli turizm destinasyonu Türkiye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN