Coşkulu insanların ülkesi İtalya

Romantizm, aşk, kahkaha... Tarihi dekorlarla süslenmiş sokaklar, meydanlar... Film gibi ama hepsi gerçek... Roma, Floransa ve Venedik'i içine alan klasik İtalya turuyla rüya gibi bir tatil sizleri bekliyor

Giriş Tarihi: 7.3.2013
Dünyanın en romantik ülkelerinden biridir İtalya. Aynı zamanda en eğlencelisi... Her daim neşe ve kahkahanın hâkim olduğu bu ülke, yaz tatili için en ideal seçim.

MODERN DÜNYANIN KÜLTÜR HAZİNESİ

Her türlü beklentiyi karşılayabilecek zenginlikteki Roma, modern dünya içine yerleştirilmiş bir tarih hazinesi adeta. Basit bir şehir turunda bile detaylı bir kültür gezisine çıktığınızı hissettiren bu şehirde gladyatör dövüşlerinin yapıldığı yer olarak bilinen amfi tiyatro Collesseum, tanrı ve tanrıça heykellerinin saklandığı Pantheon Binası hemen gözünüze çarpar. Katolik dünyasının merkezi olan Vatikan San Pietro Kilisesi ve tabii ki Aşk Çeşmesi kısa adımların karşınıza serdiği diğer güzelliklerden. Tarihle modernin iç içe girdiği bu şehirde, İtalyan mutfağının zengin örneklerinin sunulduğu restoranlar ve dünyaca ünlü markaların sıralandığı şık mağazalar şehrin yeni yüzyılını anlatır. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Floransa yaşayan sanat merkezi olarak biliniyor. Dünyaca meşhur kubbesiyle "Çiçekli Meryem Kilisesi", sanatın ve zenginliğin doruğa ulaştığı Sinyorlar Meydanı ve Sarayı, aşıkları buluşturan tarihi Köprü Ponte Vecchio bu şehrin göreniz gereken güzellikleri.

HUZURLU BİR ZAMAN DİLİMİ
İtalya' nın kuzeydoğusunda yer alan Venedik, 116 adası ve bu adaları birbirine bağlayan 409 köprüsüyle resim gibi bir şehir. Araba kullanmanın yasak olduğu bu şehirde, trafik keşmekeşinden ve motor gürültüsünden uzak, huzurlu bir zaman dilimi sizi bekliyor. Venedik bununla sınırlı değil elbette. Güvercinleriyle ünlü San Marco Meydanı, meşhur gondollar, birbirinden güzel mimari yapılar, romantizm ve aşk... Bu şehrin büyüleyen diğer detayları.

4 VEYA 7 GÜN, SEÇİM SİZİN...
En romantik gezilerden birini yapabileceğiniz İtalya'da rüya gibi bir tatil sizleri bekliyor. Jolly Tur'un 4 veya 7 günlük klasik İtalya Turu 299 eurodan başlayan fiyatlar ve Bonus Kart'a 12 taksit imkânıyla...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Coşkulu insanların ülkesi İtalya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN