Akdeniz rüyası İspanya

Mimarisi, kültürü, doğası ve havasıyla bir başka büyüler insanı Akdeniz. Bu güzel coğrafyanın bir parçası olan İspanya ise Akdeniz'in sönmeyen ateşi olarak hafızalara kazınır

Giriş Tarihi: 11.3.2013
Bir Akdeniz rüyasına dalıyoruz bu turumuzda. İspanya'nın birbirinden güzel şehirleri Malaga, Granada, Cordoba, Sevilla, Madrid, Barcelona, Valensiya'yı keşfediyoruz.

ENDÜLÜS GÜZELİ CORDOBA

Malaga'da şehir turu sonrasında, Granada'ya geçiyoruz. Ünlü Alhambra Sarayı, Arap Çarşısı, eski Endülüs Müslüman Mahallesi, Albaicin, Sacromonte Tepesi, Grand Via, La Rambla Meydanı, Belediye Meydanı turumuzun keşif noktaları... Endülüs'ün farklı tarihi dokusuyla farklı bir İspanya deneyimi yaşatan Cordoba turun ikinci noktası. 785 - 987 yılları arasında yapılan Cordoba Cami şehirdeki ilk durağımız. Bin sütunlu, 30 bin kişilik bu cami, Batı İslam sanatının en etkili yapılarından. Emevi döneminden kalma hamamlar ve tarihi eserleri sergileyen müzeler görülmeye değer eserler arasında. Musevi Mahallesi, Plaza Mayor da turun olmazsa olmazlarından. Dar ve labirent benzeri sokaklar, bu sokakları renklendiren duvarlara asılmış saksı çiçekler, Cordoba turuna keyif katan detaylardan.

DÜNDEN BUGÜNE SEVİLLA

Sevilla geçmişten günümüze taşıdığı kültürel mirasının yanı sıra, efsanevi Flamenko dansı ve gece hayatıyla da görülmeye değer bir şehir. Muvahhitler döneminden kalma eski Ulu Camii'nin yerine 15'inci yüzyılda inşa edilmeye başlanan katedral görülmesi gereken ilk noktalardan. İspanya Meydanı, SantaCruz bölgesi, Maria Luisa Parkı, Alcazar, Altın Kule ve Belediye Sarayı şehrin görülmesi gereken diğer noktaları.

KÜLTÜR, SANAT, MİMARİ

Akdeniz kıyısında İspanya'nın üçüncü büyük kenti Valensiya, müzeleri, tarihi binaları, sanat galerileriyle ülkenin en güzel şehirleri arasında. Boğa güreşlerinin yapıldığı arenayı göreceğimiz bu şehirde yüzlerce tablonun bulunduğu Bellas Art Museum da listemizde yer alıyor. Cıvıl cıvıl caddeleriyle Barcelona mimarisi, tarihi, kültürü ve modern yüzüyle daha şehre adımınızı atar atmaz etkiliyor. Dünyaca ünlü ressam Salvador Dali'nin resimlerinin sergilendiği Dali Müzesi bizleri bekliyor. Kırmızının hakim olduğu başkent Madrid'te tam bir renk cümbüşü yaşanıyor. Bu şehirde İspanya'nın merkezi Puerto Del Sol ve daha keşfedilecek onlarca mekan sizleri bekliyor.

BÜYÜK İSPANYA TURU
Anı Tur 27 yıllık deneyimiyle en güzel tatil ANI'larınızda yer almaya devam ediyor. Bahar dönemi itibariyle her hafta hareketli olarak gerçekleşen Büyük İspanya turu 849 eurodan başlayan fiyatlarla sizleri bekliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdeniz rüyası İspanya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN