Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da turizmi

21 Mart'ta yapılacak kutlama öncesinde kentteki otellerde yoğun rezervasyonlar yapıldı.

Giriş Tarihi: 19.3.2013 15:26 Güncelleme Tarihi: 19.3.2013 15:28
'da kutlaması öncesinde kentteki otellerde yoğun rezervasyonlar yapılırken bazı otellerin doluluk oranı yüzde 100 seviyesine ulaştı.

Kentte 21 Mart Perşembe günü düzenlenecek olan Nevruz kutlaması öncesinde Türkiye'nin diğer illerinden ve Avrupa'dan çok sayıda kişinin otellerde rezervasyon yaptırdığı bildirildi.

Liluz Otel Satış ve Pazarlama Müdürü Ebru Onat, AA muhabirine, 59 oda ve 79 yatak kapasiteli otellerinin Nevruz öncesinde tamamen dolduğunu söyledi. Nevruz doluluğunun hem kendilerini hem de otel yönetimini sevindirdiğini belirten Onat, ''Nevruz etkinliği, kentin rutin hafta arası doluluğuna büyük bir enerji getirdi. Basın mensupları, bürokratlar ve birçok yabancı ülke parlamenteri Diyarbakır'a geldi. Bu durum, takvimsel olarak tüm haftaya yansıyor. 21 Mart için oda satışlarını kapatmış bulunmaktayız'' dedi.

''OLUMLU YANSIMALARI VAR''

Diyarbakır Green Park Oteli Halkla ilişkiler Müdürü Özlem Çolak da, 21 Mart'ta Diyarbakır'daki Nevruz kutlamalarının olumlu yansımalarını yaşadıklarını kaydetti.

114 odalı, 228 yataklı otellerinin doluluk oranının arttığını anlatan Çolak, ''Nevruz öncesinde otelimizin doluluk oranı çok yükseldi. Nevruz kutlamalarının 2 gün öncesinde başlayan ani rezervasyonlar otelimizin doluluk oranlarını yüzde 100'lere taşımakta olup bu konaklamalar Nevruz'dan 2 gün sonra kısmen düşmektedir'' diye konuştu.

''YER VEREMEME SIKINTISI YAŞIYORUZ''

Dedeman Diyarbakır Oteli Satış Müdürü Ömer Yüksel ise, 21 Mart 2013 tarihinde gerçekleşecek olan Diyarbakır Nevruz programı nedeniyle otellerinde doluluk oranının yüksek seviyede olduğunu belirtti.

Özellikle 20 ve 21 Mart tarihlerinde otelde doluluk oranının yüksek olduğunu kaydeden Yüksel, ''Birçok ulusal ve yabancı basın mensuplarının yanı sıra ülke elçiliklerinden rezervasyonlar almış bulunmaktayız. Nevruz'un hafta içine denk gelmesi sebebiyle ilimize iş seyahati için gelen misafirlere yer veremediğimizden dolayı sıkıntı yaşamaktayız. Bundan sonraki organizasyonların hafta sonlarına denk gelmesi otelciler için daha faydalı olacaktır'' diye konuştu.

Diyarbakır'ın tarihi Büyük Kervansaray Oteli Genel Müdürü Mehmet Kılıçaslan da, otellerinin dolu olduğunu açıkladı.
19-24 Mart tarihleri arasında otellerinde yer kalmadığını aktaran Kılıçaslan, ''45 odalı 100 yataklı otelimizde yer kalmadı. Nevruz kutlamalarının büyük bir yansımasını yaşıyoruz. Almanya ve Norveç'ten misafirlerimiz var. Bugünden başlayarak 24 Mart'a kadar otel odalarımız dolu'' şeklinde konuştu.

BDP Diyarbakır İl Başkanlığı, Avrupa'dan 361 parlamenter, 123 diplomat, 67 elçilik, 125 parti, 210 akademisyen, 117 gazeteci, 56 gazete ve televizyon kuruluşunu 21 Mart Perşembe günü Diyarbakır'da yapılacak Nevruz kutlamasına davet etmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır'da Nevruz turizmi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN