Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupa'nın rüya başkentleri...

Giriş Tarihi: 27.3.2013

Budapeşte tarihi ve doğal güzellikleriyle büyülerken, Prag'da kendinizi bir rüyanın içinde hissedeceksiniz. Sanat ve sanatçı şehri Viyana ise dünya çapında ünlü müzikleriyle ruhunuza hitap edecek

Macaristan'ın başkenti Budapeşte aynı zamanda ülkenin kültür, ticaret ve endüstri merkezi olmasıyla dikkat çekiyor. 1.7 milyon nüfuslu Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag mimarisiyle etkilerken Avusturya'nın başkenti Viyana yurtdışı seyahatlerinde en çok tercih edilenler listesinde başı çekiyor. Üç ülkenin üç harika şehrini keşfedeceğiniz bu turda unutulmaz bir tatil sizleri bekliyor.

ŞİFALI SULAR ŞEHRİ
Tuna Nehri'nin iki yakasına kurulan Budapeşte, tarihi ve doğal güzellikleriyle büyülüyor. Romalılardan günümüze Avrupa'nın en önemli termal kaplıcalarına sahip olan kent, şifalı sularıyla binlerce turistin ilgisini cezbediyor. Tuna Nehri'nin daha da güzelleştirdiği şehir tarihiyle de hayran bırakıyor. Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli Köprü, Parlamento Binası ve Kahramanlar Meydanı bu şehrin görmeniz gereken güzelliklerinden bazıları. Budapeşte'ye geldiğinizde nehir gezisine katılıp, şifalı sularında yıkandıktan sonra Estergon-Visegrad-Szentendre gezisine ve Çigan Gecesi'ne katılmayı ihmal etmeyin.

AVRUPA'NIN KALBİ

Avrupa'nın kalbi olarak anılan Prag adeta bir masal şehri. Romanesk, Gotik, Rönesans, Barok ve Art-Nouveau akımlarından etkilenen şehir eşsiz mimarisi ve sanat eserleriyle büyülüyor. Vıltava Nehri kenarına kurulu bu şehirde katılacağınız tekne turuyla şehrin güzelliklerini görebileceğiniz gibi panoramik şehir turuyla da bu şehri keşfedebilirsiniz. Dünyaca ünlü yazar Kafka'nın Evi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, St.Vitus Katedrali, Eski Şehir Meydanı ve Astronomik Saat Kulesi Prag'da mutlaka uğramanız gereken noktalar. Ayrıca Prag'a çok yakın Alman kenti Dresden'e de uğrayabilirsiniz. Kuzeyin Floransa'sı olarak anılan şehir dünyaca ünlü sanat eserlerine de ev sahipliği yapıyor.

RUHA HİTAP EDİYOR
Çok yönlü bir kültüre sahip olan Viyana'nın müzikten mimariye her alana bu özelliği yansıyor. Dünya çapında bir müzik kültürüne sahip olan bu şehir hem göze hem de ruha hitap ediyor. Tam anlamıyla bir sanat şehri olan Viyana'ya gitmişken Birleşmiş Milletler binaları, Franz Kilisesi, Prater, Hundertwasser Binası, Uygulamalı Sanatlar Müzesi, Hofburg Sarayı, Güzel Sanatlar Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Votif Kilisesi ve Belvedere Sarayı'nı mutlaka görmelisiniz.

ERKEN REZERVASYONLA TATİLİNİZİ ÖNCEDEN PLANLAYIN
Budapeşte, Prag ve Viyana turu ile 3 farklı ülkenin 3 farklı atmosferinde eğlenceli ve keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Anı Tur'a uygun ödeme koşulları ve cazip fiyat seçenekleri ile Budapeşte, Prag ve Viyana turu için erken rezervasyon yaptırabilirsiniz. THY ile gerçekleşecek olan 7 gece 8 günlük tur, her hafta hareketli ve 429 eurodan başlayan fiyatlarla tatil severleri bekliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa'nın rüya başkentleri...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN