Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bitlis'te kayak sezonu devam ediyor

Bitlis Valisi , 'nde kayak yaparak karın tadını çıkardı.

Giriş Tarihi: 30.3.2013 11:02
Yurdun büyük bölümünde bahar mevsimi yaşanırken, karın ana vatanı Bitlis'te mart ayının son günlerinde vatandaşlar kayak yapmanın keyfini çıkarıyor.

Günde 3 mevsimin bir arada yaşandığı Bitlis ve ilçelerinde bir yandan karla mücadele devam ederken, bir yandan da hafta sonunu fırsat bilen vatandaşlar Bitlis'in Tatvan ilçesinde bulunan Nemrut Dağı'ndaki kayak merkezinde akın ediyor. Yurdun büyük bölümünde kardan eser kalmazken, mart ayının son günlerinde bile halen karın etkisini gösterdiği kentte vatandaşlar aileleriyle birlikte hafta sonlarında kayak yapmanın keyfi yaşamak için ne akın ediyor.

Bitlis İl Özel İdare ekipleri hafta başında etkili olan tipi ve fırtına nedeniyle kapanan Nemrut Kayak Merkezi yolunu uzun uğraşlar sonucu ulaşıma açtı. Nemrut Kayak Merkezi yolundaki karla mücadele çalışmalarına katılan Bitlis Valisi , mart ayının son günleri olmasına rağmen Bitlis'te bir yandan karla mücadelenin bir yandan da kayak sezonunun devam ettiğini söyledi. Nemrut Kayak Merkezinin yolunun hafta başındaki tipi ve fırtına nedeniyle kapandığını belirten Vali Yurdakul, ekiplerin sabah saatlerinden itibaren yürüttükleri çalışmayla yolun yeniden ulaşıma açıldığını ifade etti.

'KAYAK KEYFİ DEVAM EDİYOR'
Nisan ayına girmek üzere olduğumuz bu günlerde Bitlis'te halen kayak keyfinin devam ettiğini ifade eden Vali Yurdakul, piste yapılan düzeltmeyle kayak sezonun devam etmesini sağladıklarını kaydetti.

Nemrut Dağında bulunan kayak merkezinin Nisan ayında bile halen kayak yapılabiliyor olması nedeniyle dünyadaki ve Türkiye'deki kayak merkezlerinden farklı olduğuna dikkat çeken Vali Yurdakul, 'Nemrut'ta Nisan ayında bile kayak yapılabiliyor. Gerek hava şartları gerekse kayak merkezinin konumu dolayısıyla burada yılın bölümünde kayak yapılabiliyor.Kayak merkezimizdeki kar seviyesi kayak yapmaya gayet müsait. Burada kayak sezonu ne zaman kapanır bilemiyoruz ancak bu şekilde devam etmesi durumunda Nisan ortalarına kadar, tekrar bir kar yağışı olması durumda ise Nisan sonuna kadar burada rahatlıkla kayak yapılabilineceğini söylemek mümkün. Bu nedenle mutluyuz. Çünkü kayak merkezinde sezon ne kadar uzun olursa ne kadar fazla insan gelirse ne kadar fazla kişi yararlanırsa o kadar anlamlı oluyor. O bakımdan da Nemrut Kayak Merkezimiz Türkiye'de istisnadır' dedi. Daha sonra kayak takımlarını alan Vali Yurdakul, Kürtçe ve Türkçe olarak kayakseverleri Nemrut Kayak Merkezi'ne davet etti.

Türkiye'nin hiçbir yerinde kar kalmamasına rağmen Bitlis'te hala kayak keyfini yaşadıklarını belirten Barış Sancak ise, yılın büyük bölümünde karın cefasını çektiğini bahar aylarında ise karın sefasını sürdüklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bitlis'te kayak sezonu devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN