Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ortadoğu'nun gözbebeği Beyrut

Yaşanmışlığı, mimari yapıları ve yükselen eğlence değerleriyle Beyrut, Ortadoğu'nun parlayan yıldızı. Yüzyıllardır canlı kalmayı başaran bu şehir, ahenk içinde sunduğu tezatlıklarıyla büyülüyor

Giriş Tarihi: 2.4.2013
Uzun yıllar süren savaşın etkilerini hızla üzerinden atan Lübnan'ın başkenti Beyrut, yaşanmışlıklarıyla büyülüyor. Kültürüyle doğunun, modern zamanın getirdikleriyle batının izlerini taşıyan şehir, adım atar atmaz sizi farklı renkleriyle karşılıyor. Beyrut'ta hem bugünün canlılığını tadacak hem de geçmişin etkileyici yüzüyle karşılaşacaksınız. Osmanlı Saat Kulesi Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılan ve savaş sırasında yerle bir olup eski Başbakan Rafik Hariri'nin girişimleriyle yenilenen tarihi Mecidiye Camii, Ömer Camii, Birleşmiş Milletler Binası, Başbakanlık, Parlamento Binası, tarihi Yunan Ortodoks ve Katolik kiliseleri... Mimari eserleriyle hayran bırakan bu şehir, Osmanlı, Fenike ve Fransız döneminden gelen geniş kültürel ve tarihi zenginlikleriyle ağırlıyor.

MODANIN KALBİ

Modanın kalbinin attığı yerlerle başlayan şehir turu savaşın izlerini taşıyan tarihi yerlerle devam ediyor. "Alışveriş yaparken şehrin kalp atışlarını da duymak istiyorum" diyorsanız ünlü markalara ev sahipliği yapan Solidere'yi mutlaka gezmelisiniz. Ortadoğu'nun en hür ve rahat şehri kabul edilen Beyrut'ta bu özgür düşünce ortamının izlerini moda ve tasarımda da göreceksiniz.

SÜRPRİZ ŞEHİRLER

Sürprizlerle dolu Beyrut turunda UNESCO tarafından koruma altına alınan Anjar ve Baalbek şehirleri de sizleri bekliyor. İsmi 'kayadan çıkan su' anlamına gelen Anjar, Beyrut'a 58 km uzaklıkta Emeviler dönemine ilişkin şehir planlamacılığının eşsiz bir örneği olarak kabul ediliyor. Arkeolojik zenginliğiyle tanınan Anjar ve Baalbek şehirleri keşfedilmek için meraklılarını bekliyor.

20 NİSAN HAREKETLİ TUR
Anı Tur her zaman canlı kalmayı başaran, Ortadoğu'nun gözbebeği Beyrut'ta muhteşem bir tatil vaat ediyor. 279 eurodan başlayan fiyatlarla her hafta ve 20 Nisan hareketli Beyrut turları için öncelikli davrananlar farkı yaşıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ortadoğu'nun gözbebeği Beyrut
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN