Medeniyetler ülkesi Hindistan

Medeniyetler ülkesi Hindistan mistik ruhuyla büyülüyor. Farklı renkleri muhteşem bir palette harmanlayan ülke, en özel tatil anılarınızı yaşatmaya aday

Giriş Tarihi: 4.4.2013
Hindistan ziyaretçilerini farklı din, dil, ırk ve kültürleri bir arada barındıran rengârenk bir mozaikle karşılıyor. 28 eyalet ve 7 birlik bölgesinden oluşan ülkede din adeta bir hayat tarzı. Hinduizm, Budizm, Jainizm ve Sihizmin gibi dinlerin doğum yeri olan coğrafyada Zerdüştçülük, Yahudi, Hıristiyan, İslam nüfusu da yoğunlukta. Bu yönüyle dünyanın en demokratik ülkesi olan Hindistan, hoşgörünün sembolü olarak da ziyaretçilerini karşılıyor. Din çeşitliğinin etkisiyle kültürel zenginliği de yakalayan bu ülkenin Agra, Babür, Jaipur ve Delhi şehirlerini görebileceğiniz muhteşem bir tatil sizleri bekliyor.

AŞKIN SİMGESİ

Hindistan turunun ilk durağı olan Agra, Türk-Moğol İmparatorluğu'na başkentlik yapmış. Dünyanın yedi harikasından birine ev sahipliği yapan bu şehirde aşkın yeryüzündeki ölümsüz simgesi Tac Mahal görenleri büyülüyor. Babür İmparatorluğu'nun altıncı hükümdarı Şah Cihan'ın, doğum yaparken ölen eşi Mümtaz Mahal anısına yaptırdığı bu yapıt birçok ünlü yazar ve şairin ilham kaynağı. Her yıl milyonlarca turist sadece bu eseri görmek için bile Hindistan'ı ziyaret ediyor. Agra'dan sonraki durağınız olan Fatehpur Sikri, 10 yıl boyunca Babür İmparatorluğu'na başkentlik yapmış. Anıt ve tapınakların büyülü atmosferine şahit olacağınız bu şehir, sizi mistik bir dünyanın içine çekiyor. Pembe şehir olarak bilenen Rajastan'ın başkenti Jaipur ise Fatehpur Sikri'den sonraki keşif noktanız. Fillerin sırtında çıkarak rajput mimarisinin en ihtişamlı örneklerinden Amber Kalesi'ni göreceğiniz şehirde, bir krallığın zamana meydan okuyan eserlerine hayran kalacaksınız. Turunuz esnasında gideceğiniz yerlerden bir diğeri de Hindistan'ın modern yüzü Delhi. Tarihle modernizmi harmanlayan bu şehir Gandhi'nin Anıtmezarı, hükümet binası, Qutub Minara, Kızıl Kale ve Jama Masjid'e ev sahipliği yapıyor.

Bütçeye uygun fiyat ve ödeme koşulları
Kültürel dokunun izlerine hemen her şehirde tanık olacağınız Hindistan, dünyanın hiçbir yerinde yaşayamayacağınız eşsiz bir deneyimin kapılarını açıyor. Anı Tur kalitesiyle gerçekleşen "Her gün hareketli Hindistan turları" bütçenize uygun fiyatları ve ödeme koşullarıyla sizleri bekliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Medeniyetler ülkesi Hindistan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN