Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şarap, flamenko ve Douro Nehri

Amerikan AMAWaterways, AMAVIDA isimli nehir gemisini vaftiz ederek Portekiz’de suya indirdi. Geminin simgesel vaftiz annesi Sharon Stone oldu.

Giriş Tarihi: 8.4.2013 17:03 Güncelleme Tarihi: 8.4.2013 17:06
Nehir gemileriyle Avrupa'da seyahat, yeni turizm döneminin parlayan yıldızı. Bu anlamda her geçen gün yeni bir nehir gemisi rotası oluşturuluyor ve yepyeni bir nehir gemisi suya indiriliyor.

Nehir seyahatlerinin en çok bilinen markalarından bir olan Amerikan AMAWaterways, AMAVIDA isimli nehir gemisini vaftiz ederek Portekiz'de suya indirdi.

Michael Bolton'un harika bir performans sergilediği törende, geminin simgesel vaftiz annesi Sharon Stone oldu. 21 Martta gerçekleşen vaftiz törenine iş ve sanat dünyasından pek çok ünlü katıldı.

Amavida, son dönem yeşil teknoloji ilşe donatılmış olarak, Portekiz'in en büyük nehri Douro üzerinde seyahat edecek ve 106 yolcusuna bambaşka bir seyahat imkanı sunacak. Konuklar, her akşam restoranların birinde yemeklerini yerken, dünyanın en özel şaraplarını tatma imkanına da bulacaklar. Amavida'nın güvertesinde arzu eden konuklar güneşlenebilecek ve jakuzi keyfini yaşayabilecekler. Geminin içinde yer alan masaj salonu ise konuklarına masaj ve güzellik bakımını birlikte sunuyor. Her odada internet erişiminin bulunduğu Amavida da bu hizmet ücretsiz olarak sunuluyor.

Dünyanın en gelişmiş nehir gemilerinden biri kabul edilen Amavida'nın seyir edeceği güzergah, National Geographic tarafından en iyi sürdürülebilir yaşam olanağının bulunduğu bölge olarak seçilmiş. Bu yüzden Amavida çevreye karşı ekstra saygılı olarak tasarlandı. Güvertenin üzerinde yer alan güneş enerjisi panalleri sayesinde elektrik enerjisi dünyanın en ekolojik yoluyla çözümlendi.

Amavida 2013, 2014 yılarında Portekiz'de gerçekleştireceği bu nehir seyahatlerini şarap, flamenko ve Douro Nehri olarak isimlendiriyor. Seyahatlerin Türkiye acentalığını ise Goldenbaytour gerçekleştiriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şarap, flamenko ve Douro Nehri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN