Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Baharda tatil bir başka güzel

Baharın gelmesi ve sıcak havaların kendini hissettirmesiyle birlikte gerek yurtiçi gerekse de yurtdışı tatile ilgi hızla arttı.

Giriş Tarihi: 10.4.2013 11:39
Yaz ayları için planlanan tatiller ile erken rezervasyon satışlarının artışı bir yana, bahar dönemine ilişkin kültür ve gezi turlarına da yoğun ilgi gösteriliyor. Tatilsepeti.com Yönetici Ortağı Kaan Karayal, 23 Nisan ve 1 Mayıs'ın hafta içine denk gelmesi nedeniyle birçok kişinin bu tatilleri yıllık izinleriyle birleştirerek bahar turlarına çıkmayı planladığını belirtti. Bahar döneminde tur satışlarının bir önceki senenin aynı dönemine göre neredeyse 3 kat arttığını vurgulayan Karayal, mayıs sonuna kadar yaklaşık 50 bin kişinin turlara gideceğini öngördüklerini söyledi.

10.04.2013, İstanbul
Bu yıl 23 Nisan ve 1 Mayıs'ın hafta içine denk gelmesi birçok kişinin yıllık izinlerini de kullanarak tatili uzatmalarına ve bahar turlarına olan talebin yoğun bir şekilde artmasına yol açtı. Bu ilginin önümüzdeki günlerde de artarak devam etmesi bekleniyor.

Tatilsepeti.com Yönetici Ortağı Kaan Karayal, baharın kendini hissettirmesiyle birlikte turlara yoğun ilgi olduğunu söyleyerek, bahar dönemindeki tur satışlarının, bir önceki senenin aynı dönemine göre neredeyse 3 kat arttığını vurguladı. Özellikle yurtdışı turlara olan talebin yurtiçi turlara oranla çok daha fazla olduğunu söyleyen Karayal, bu baharda yaklaşık 50 bin kişinin bahar turlarına çıkacağını öngördüklerini belirtti.

Tatilsepeti.com Yönetici Ortağı Kaan Karayal, bu talebe ilişkin şu bilgileri verdi: "Bu baharda yurtiçi kültür turlarında en çok tercih edilen destinasyonlar sırasıyla Kapadokya, Assos, Bozcaada, Doğu Karadeniz, Mardin ve Pamukkale oldu. Yurtdışı turlarda ise en çok tercih edilen destinasyonlar Yunanistan, Dubai, Balkanlar, Moskova ve Prag. 4 günlük bir turun kişi başı maliyeti yurtiçi turlarda ortalama 450 TL civarında.

Yurtdışı turlarda ise bu rakamın 1200 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz. 23 Nisan ve 1 Mayıs'ın hafta içine denk gelmesi çalışan kesimin izinlerini birleştirerek tatile çıkma şansını artırdı. Havaların da ısınmasıyla birlikte tur satışlarına ilgi artarak devam ediyor."

Tatilsepeti.com hakkında:
Temelleri 2002 yılında atılan Tatilsepeti.com, 2004 yılından bu yana milyonlarca kişiye tatil servisi sunan bir turizm portalıdır. Tatilsepeti.com, yıllık 10 milyonu tekil olmakla beraber toplamda 16 milyonun üzerindeki ziyaretçi sayısıyla Türkiye'nin lider turizm portalı olma özelliğine de sahiptir. Yurtiçi online satışta sektör lideri olan Tatilsepeti.com, 2009 yılında dünyanın en büyük online seyahat portallarından Expedia ile anlaşarak yurtdışı tatil satışına başlamıştır.

Tatilsepeti.com, en geniş ürün seçeneği, en doğru bilgi, en uygun ödeme koşulları ve müşteri odaklı satış öncesi-sonrası hizmetiyle misafirlerine bir tatil sitesinden beklediklerinin de ötesinde bir tatil alışverişi deneyimi sunma misyonuyla hareket etmektedir. Bu nedenle Tatilsepeti.com, bugün Türkiye'nin en saygın tur operatörlerini, 1.500'ü aşkın yurtiçi ve 100.000'den fazla yurtdışı oteli, yüzlerce yurtiçi ve yurtdışı turu ve binlerce uçak bileti destinasyonunu bir arada sunmaktadır.Tatilsepeti.com vizyonunu, insanların tatil ve seyahat ihtiyaçlarını en iyi anlayan ve kaliteli hizmetiyle en iyi şekilde karşılayan, en yenilikçi, en güvenilir ve tatil denildiğinde ilk akla gelen, lider internet turizm markası olarak belirlemiştir. Tatilsepeti.com'un deneyimli danışmanlardan oluşan 130 kişilik çağrı merkezi bu vizyonu gerçekleştirmede en önemli role sahiptir.

Tatilsepeti.com ve sunduğu hizmetler hakkında daha ayrıntılı bilgiye www.tatilsepeti.com adresinden ya da 444 44 20 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bunları biliyor muydunuz?
Türkiye'nin ilk seyahat dergisi Voyager'ın turizm sektöründe yılın en iyilerini seçmek üzere 1 Şubat 2012 - 31 Mayıs 2012 tarihleri arasında 18.453 kişinin katılımıyla düzenlediği "En İyiler Kimler?" anketinde dergi okuyucularının Tatilsepeti.com'u "En İyi Karşılaştırma Olanakları Sunan Seyahat Sitesi" seçtiğini.

BRANDRIX Araştırma şirketinin 2010 yılında Digital Age için yapmış olduğu araştırmaya göre akla gelen ilk tatil portalının %18 ile Tatilsepeti.com olduğunu.

Yine Digital Age'nin yayınladığı 2011 Ocak ve Mart ayına ait en çok ziyaret edilen seyahat siteleri arasında uçak firmalarından sonra Tatilsepeti.com'un en çok ziyaret edilen tatil portalı olduğunu.

2009 Emitt Fuarı'nda, B Planı Araştırma Analiz ve Raporlama tarafından yapılan araştırmaya göre akla gelen ilk tatil portalının %44,2 ile Tatilsepeti.com olduğunu.

• 2008 ve 2010 Altın Örümcek Halk Oylaması'nda Tatilsepeti.com'un birinciliğinin olduğunu.

Tatilsepeti.com'un 2009 Kırmızı Ödülleri – Basında En İyi İllüstrasyon Birinciliği & En iyi Turizm ve Seyahat Reklam Birinciliği & En İyi Turizm Seyahat Reklam Başarı Belgesi ödüllerine layık görüldüğünü.

Tatilsepeti.com'un, 2008 Kristal Elma – Turizm, Taşımacılık, Eğlence Kategorisi Üçüncülüğü'nün olduğunu.

2012 yılında www.tatilsepeti.com portalına ziyaret sayısının 18,315,794 olduğunu.

Türkiye'deki tatilcilerin %80'inin tatil araştırmasını internetten yaptığını.

2012 yılında Tatilsepeti.com'un, SKalite Turizm Oscarları'nda ve Turizm Trendleri Zirvesi'nde ödül aldığını.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baharda tatil bir başka güzel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN