Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nın tanıtım filmi hazırlandı

Antalya'nın ilçesinin yurt dışı tanıtımında kullanılmak üzere hazırlanan kısa, orta ve uzun metrajlı tanıtım filmleri hazırlandı.

Giriş Tarihi: 12.4.2013 10:13
Antalya'nın ilçesinin yurt dışı tanıtımında kullanılmak üzere hazırlanan kısa, orta ve uzun metrajlı tanıtım filmleri hazırlandı. Ağırlıklı olarak plajlar, kent yaşamı, tarihi ve doğal güzellikler, sportif aktiviteler ve eğlence hayatının ele alındığı tanıtım filmleri izleyen turizmcilerden tam not aldı.

Toplam 146 bin 500 yatak kapasitesiyle yerli ve yabancı turistlerin tatil için tercih ettiği bölgelerin başında gelen Alanya'nın turizm potansiyelini artırmak amacıyla 3 ayrı tanıtım filmi hazırlandı. Alanya Belediyesi, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD), Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) ile Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) işbirliğinde Yedi İletişim tarafından hazırlanan 2.5, 4.5 ve 9 dakikalık tanıtım filmleri, ALTSO Konferans Salonu'nda turizmcilere tanıtıldı. Yaklaşık 1 yıl süren çalışma sonucu hazırlanan ve 150 bin TL'ye mal olan tanıtım filmleri, turizm fuarları, uluslararası toplantılar, sunumlar, web sitesi ve televizyonlar ile birçok ülkede LED ekranlarda gösterilecek.

Tanıtım filmlerinin gösteriminin ardından konuşan Yedi İletişim Müdürü Haluk Özsevim, toplam 90 saatlik çekimleri 2,5 dakikaya sığdırmakta oldukça zorlandıklarını söyledi. Dünyada yapılan çeşitli tanıtım filmlerini incelediklerini ve 3 farklı versiyonda film hazırlamaya karar verdiklerini belirten Özsevim, "2.5 dakikalık ilk film özellikle sosyal medyada kullanılmak üzere planlandı. Hazırlaması çok kolay olmadı. Çünkü Alanya'da çok fazla değer var" dedi.Kaymakam Erhan Özdemir ise yaptığı konuşmada, "Yerleşik yabancılarla oluşturmaya çalıştığımız karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü ortamı biraz daha ön plana çıkarılabilir. Çok güzel otellerimiz var. Reklam algısı yaratmamak için otel görüntülerinden kaçınılmış olabilir ancak bu görkemli tesislerimize yukarıdan yapılacak çekimlerle yer verilebilir. Zaman sıkıntısının farkındayım ancak bu detaylar gözden geçirilirse faydalı olacağına inanıyorum. Emeğe saygı duyuyorum. Gerçekten çok güzel bir çalışma olmuş" diye konuştu.

ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan da profesyonel anlamda ilk kez yapılan bu tanıtım filmleri hakkında eleştiriler olabileceğini ancak bir yerden başlamak gerektiğini kaydetti. Tanıtım filmlerini montaj aşamasında yaklaşık 30 kez izlediklerini anlatan ALTİD Başkanı Gülçin Güner ise film görüntülerinin ileride yaşanacak gelişmelere göre değiştirilebileceğini aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alanya'nın tanıtım filmi hazırlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN